Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mik a tapasztalatok a diákhite...

Mik a tapasztalatok a diákhitellel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Különböző véleményeket hallottam eddig, egyesek szerint megéri felvenni, mások viszont nem tanácsolják, mert visszafizetésnél nagyon rosszul járhatok, stb. Akik felvették, leírnák nekem, mennyire volt nehéz visszafizetni, meg megérte-e egyáltalán felvenni?

Köszi!


2010. febr. 27. 14:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én nem vettem fel, de úgy hallottam, hogy amint elvégzed a sulit -és nem tanulsz tovább-, vagyis munkaképes vagy rögtön el kell kezdeni visszafizetni. Ha pedig még nins munkád, akkor ugye miből törlessz...

De lehet, hogy téves az infóm. Esetleg nézz körül fórumokon is a témában, érdekes dolgokat lehet olvadni ilyen helyeken.

[link]

[link]

http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__banki-ugye..

Minden esetre jól át kell gondolni az ilyeneket, nézd át hol mit írnak azok, akiknek már van róla tapasztalata.

2010. febr. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A Diákhitelt 2001-ben hozták létre. Ha valaki akkor kezdett tanulni, és pl. fősikolásként (mert akkor az még rövidebb ideig tartott, mint az egyetem) minden félévben felvette, akkor legfeljebb 2005-be kezdhette el visszafizetni. Ezt a hitelt pedig nem arra találták ki, hogy öt év alatt fizesd vissza, vagyis bár elképzelhető bizonyos körülmények között, nem sok emberrel találkozhatsz, akik már visszafizették.


Egyébként szerintem egy korrekt feltételekkel kitalált hitellehetőség. Ha valakinek szüksége van rá (mert pl. nem tud máshonnan - elég - pénzt szerezni a tanulmáényaira), nyugodtan vegye fel. Persze utána jobb minél hamarabb visszafizetni, mert úgy kevesebbet kell összesen.

2010. febr. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem csak végszükség esetén vedd fel mert sokkal nehezebb lesz ugy kezdeni a munkát családalapitást stb h ott egy hitel a nyakadon! De ha már nagyon kell akkor ezt vedd fel mert ez a legkedvezőbb!

2010. febr. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nagyon nagyon nagyon meg kell gondolni, hogy tényleg rá szorulsz-e. Nekem az egyik barátnőm vette fel és mikor megkapta a diplomáját rá 3 hónapra már küldték is az első csekket! Elég nagy gondban van hisz csak most kapott munkát és már törlesztheti is. Ráadásul mivel 3 évig igényelte így kb 600.000 Ft adósságot akasztott ki.

Elég nagy butaság az életet egy nagy adóssággal kezdeni. Csak akkor vágj bele ha minden kötél szakad!!!!

Ha valaki utánajár és kicsit is ért ehhez rájön, hogy nem egy korrekt hitel!!! Csak a diákoknak beszélik ezt be!

Nagyon vigyázz vele!!!!!

2010. febr. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!