Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hova jelentkezhetnék ezzel az...

Hova jelentkezhetnék ezzel az eredménnyel?

Figyelt kérdés

Irodalom 60%

Nyelvtan 59%

Történelem 47%

Angol 33% (Már van egy C kategóriás nyelvvizsgám)

Biológia 46% (A matek helyett választottam és emelt szinteztem is belőle)


A tanárom szerint nem kell elkeserednem mert még kaphatok pluszpontot a nyelvvizsgámra meg arra is hogy már van egy OKJ-s bizim (szociális gondozó és ápoló).Ill.szerinte a diszkalkuliámra is adnak pontot.Igaz-ez? Ha igen mennyit?

Egyébként orvos szerettem volna lenni. :( De már tuti így nem leszek. :(( Még érdekel a pszichológia,szociálpedagógia,gyógypedagógia is.


2015. jún. 5. 18:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Orvosira egyébként két emelt kell, biosz és kémia/fizika. Pszichológiára nagyon magasak a ponthatárok és többszörös a túljelentkezés, ez oda sajnos nagyon kevés. A diszkalkuliára szerintem nem kapsz pontot, többletpont csak a nyelvvizsgáért, emelt érettségiért, sport vagy tanulmányi versenyen elért eredményért és hátrányos helyzetért jár.


Részletesebben a felvi.hu honlapon tudod megnézni, mire adnak pontot, illetve a korábbi évek ponthatárait, jelenlegi követelményeit is megtalálod a különböző szakoknak.

2015. jún. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
34%
felsőfokkal 34% az angol???? szégyen.
2015. jún. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
34%
felsőfokkal 33% az angol???? szégyen.
2015. jún. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%
A C kategória azt jelenti, hogy komplex (szóbeli+írásbeli).
2015. jún. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
47%
komplex volt a régi rendszerben. A C évek óta a felsőfokot jelöli.
2015. jún. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%
Ez nem igaz, ma is a "C kategória" jelöli a komplexet. A C1 jelöli a felsőfokot, önmagában a "C" nem.
2015. jún. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%

Nevetséges, ilyen eredménnyel inkább eláshatod magad és ne is nagyon hangoztasd.

Nem is tudom hogy gondoltad hogy ezzel bárhova fel is vesznek...

2015. jún. 6. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Az edulineon vagy a felvin, használd a pontszámító kalkulátort. Miután megkaptad az eredményt, ami így saccra szerintem 280-300 között lesz, nézd meg a ponthatárokat azoknál a szakoknál ami tetszik. Pl. óvodapedagógiára mindig 290 körül van a ponthatár oda jelentkezhetsz, de abból túlképzés van az alacsony ponthatár miatt.


Szerintem érdemes lenne őszi ismétlő érettségire jelentkezned és 2016. februárig jelentkezni egy szakra, ha nagyon szeretnél, de én inkább a helyedben a felsőoktatási szakképzést választanám.

2015. jún. 6. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy az irodalom és a nyelvtan az nem egyben van százalékban?
2015. jún. 6. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
52%

Teljesen mindegy az idei. Februárban volt a jelentkezési határidő, ha jól tudom, már csak a megjelölteknek a sorrendjét tudod változtatni. Jövőre tudsz majd csak felvételizni, így ajánlom csinálj javítót, vagy szintemelőt.

++Lehet rosszul tudom, de matekból kötelező érettségizni és nem lehet lecserélni semmire sem! (nézzetek utána és javítsatok ki, ha tévedek :O)

2015. jún. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!