Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt érettségin, szóbelin...

Emelt érettségin, szóbelin újrahúzás? (töri)

Figyelt kérdés

Van rá lehetőség? És ha igen, hogyan működik? Mennyivel indulok mínuszból?

Nagyon félek, holnap szóbelizek.

Minimum 24 pont kell nekem a 60-ból. Minden tételből tudok valamennyit, de vannak nehezebbek..

Szerintetek? Milyen eséllyel indulok?

24 pont megszerzéséhez mennyi tudás kell?



2015. jún. 8. 19:28
 1/7 anonim ***** válasza:
szia! Énis holnap megyek szóbelire és ugyanabban a cipőben vagyok mint te :( habár most ugy érzem semmit nem tudok :/ ha pottételt huzol akkor 30pontot kaphatsz max a 60helyett :( nekem 30minimum kell szoval nálam a póttétel nem jöhet szóba :(
2015. jún. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ne húzz újra, marhára megnehezíted az egész eljárást és direkt le fognak pontozni. Én anno olyan tételt húztam amit át sem néztem (keresztes hadjáratok), azonban a forrásokat és az atlaszt használva szépen kigyűjtöttem minden hasznos infót és 90%-os szóbelim lett. A lényeg hogy ne parázz rá, legyen önbizalmad. Úgy ülj ki eléjük, hogy lássák rajtad: mindent tudsz (akkor is, ha egyébként halvány lila fingod sincs az egészről). Magabiztosan beszélj.
2015. jún. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

2es!

Emelt szinten sikerült ugy hogy nem tudtál róla semmit? ennyire kilehet következtetni atlaszbol? mert pl egy enszes vagy parlamentes tételnél az atlasznak nem sok hasznát veszem

2015. jún. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem a te jogod új tételz kérni, hanem a bizottság szólít fel erre, ha nem éred el a 8 pontot. Póttétel esetén a szerzett pontszámod megfeleződik, pl ha 24 kell neked, akkor 48-ra, vagyis 80%-ra kell felelned.
2015. jún. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

24 pont eléréséhez -ha a forrásokat jól használom, de mondjuk nem néztem át a tételt- mennyi esélyem van?

Mennyi tudás szükséges 24 ponthoz?

Meg kell nyugodnom, tiszta ideg vagyok, pedig az összes tételt átnéztem, mindegyiket megtanultam/újratanultam legalább 2x...

és mégis úgy érzem, hogy van olyan, amibe bele sem tudnék kezdeni.

2015. jún. 8. 20:24
 6/7 anonim ***** válasza:
Jaj én is ugyanígy érzem magam! Én csütörtökön megyek. Addig megpróbálok még tanulgatni, de szurkolok neked, meg magamnak is :D
2015. jún. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

# 3 Nyilván vannak olyan tételek amikhez egy atlasz nem sokat segít, nekem ilyen szempontból mázlim volt (persze ott van az is, hogy nem blokkoltam le, hogy úristen, ezt a tételt nem tudom, halvány fogalmam sincs róla, hanem kihasználtam a felkészülési idő minden pillanatát). Azonban ezen felül ott a forrás.


# 5 Ne parázz. Többször is átnézted a tételeket, amint kihúzod az egész eszedbe fog jutni, főleg a források segítségével.

2015. jún. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!