Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » OKJ-s képzéseket általában el...

OKJ-s képzéseket általában el lehet végezni estin vagy távoktatással?

Figyelt kérdés

Hosszú, 2 éves képzésbe nem kezdenék bele, az egyik, amit kinéztem csak kb 50 órás, de még talán egy féléves is belefér, még nem döntöttem, egyelőre próbálok tájékozódni.

Az a helyzet, hogy azt nem engedhetem meg magamnak, hogy ne dolgozzak a képzés ideje alatt. A munkahelyemen viszont nagyon kötötten reggel 10-től este fél 7-ig bent vagyok, és a 8-9 szabadnapom egy hónapban teljesen össze-vissza oszlik el. Amit tudok általában 2 hónapra előre, de befolyásolni csak minimálisan tudom. Kérhetek 3-4 napot szabadnak, amit szeretnék, de ennyi.

B tervnek ott van az, hogy kiveszek némi szabit arra az 50 órás tanfolyamra, de azt meg már csak jövőre tudnám megtenni, addig meg nem várnék.

És semmiképp sem szeretném, ha a munkahelyemen tudnák, hogy OKJ-re megyek, mert azért kellene ez a tanfolyam, hogy munkahelyet váltsak. Nagyon nem vagyok képben az ilyen tanfolyamokkal, de van esélyem így estin vagy távoktatásban vagy akárhogyan is elvégezni a közeljövőben rendes munkabeosztás mellett?



2015. jún. 21. 10:43
 1/2 anonim ***** válasza:

A legtöbbet lehet akár e-learning formájában végezni. Tehát megkapod neten az anyagot és csak vizsgázni kell menni.Ilyen az EFEB és az ELO

[link]


[link]


Az estin általában egy héten 1x-2x van tanítás de jellemzően már 2-4 óra körül elkezdődik. Én pl.: estin végeztem a bolti eladó okj-t, minden héten hétfőn 2-től 6-ig volt a tanítás, de nem egy olyan osztálytársam volt aki nem járt be, vagy nagyon ritkán. Az első napon megkaptuk a könyveket és abból aki nem tudott bejárni tudott tanulni. Szóval ez se lehetetlen.

De én az e-learninget javasolnám tekintve hogy pont a bejárással van a gondod.

2015. jún. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nálunk okj-n volt egy srác, aki lebeszélte, hogy csak vizsgára jön be, mert csak papír kell neki. Így ő dolgozott, amíg az okj tartott. Én egyszerre két okj-t tettem le, mert olyan keveset adnak az órán. És az órák nagy részén is csak haldokoltam, hogy mikor engednek el. Nem tudom, te mennyire komoly gyakorlat orientált okj-t szemeltél ki, nekem ez rendszergazdai volt.

A gyakorlat általában 1 hét alatt elsajátítható, az elmélet megtanulod még 1 hét alatt. És így teljesen felesleges az 1 év.

2015. jún. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!