Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek ha megkérdezem a...

Szerintetek ha megkérdezem a tanáromtól hogy milyen származású abból később lehet valami probléma?

Figyelt kérdés
Már egy ideje megfigyeltem a tanáromat és nem vagyok biztos benne hogy magyar.
2015. jún. 27. 14:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

What? :D


Sztem nem haragudna meg ,de elégé kellemetlen lehet.


Egyébként meg ez tök hülye kérdés. XD


Én pl. részben kazah vagyok szőke hajam van és kék szemem.

Senki se nézné ki belőlem.

2015. jún. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha magyarul beszél, biztos hogy magyar, max. határon kívül született, és az ottani hanglejtést, tájszólást hozta magával!!!

Ahogyan itt határon belül is vannak palócok, svábok, akármilyen tájszólással beszélő magyarok, attól még magyarok...

2015. jún. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
svábok=németek
2015. jún. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Van egy osztálytársam is aki Romániában született de cigány vonásai is vannak és mégis anyanyelvi szinten tud magyarul és magyar hanglejtéssel szóval olyan mintha mindig is magyarul beszélt volna.Ha nem lenne sötétebb bőrszíne senki nem venné észre azt hogy külföldi..Szóval attól hogy magyarul beszél még nem biztos hogy az.

Csak azt nem tudom hogy lesz-e belőle valami.

2015. jún. 27. 14:54
 5/7 anonim ***** válasza:

Azért nem mindegy, hogy milyen iskoláról is van szó.


Felnőttoktatáson találkoztam már nagyon közvetlen tanárokkal, akik nagyon lazán veszik az egészet - de tőlük is legalább annyira kellemetlen volna megkérdezni, honnan származnak, mint középiskolában/általános iskolában.


Könnyen lehet, hogy rossz néven venné és bunkóságnak/rasszizmusnak tartaná, ha kérdőre vonod emiatt.


Mi hasznod volna belőle, ha megtudnád, hogy szerb/román/nyolcadrész olasz/német? Ha jól tud magyarul, jól végzi a munkáját és érti is a dolgát, felesleges ilyen kellemetlen szituációkba hoznod magad.

2015. jún. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm.
2015. jún. 27. 18:02
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is ismerek több, odaátról átköltözött magyar családot. Van közöttük, aki lazán veszi, ha valaki szóba hozza, rákérdez, a másik inkább titkolja, mert már volt "szerencséje" megtapasztalni az elutasítást, a kiútálást, és hasonlókat.

Pedig hát (hogy ne menjünk bele a politikába), ha az országhatár még most is ott lenne, mint régen, a kérdés sem vetődik fel.

2015. jún. 28. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!