Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen mindent az elejétől...

Ameoland kérdése:

Egyetemen mindent az elejétől kezdve tanítanak?

Figyelt kérdés

Idén felvételiztem gépészmérnök szakirányra biosz-matek párossal és jó eséllyel felvesznek, de tudom,hogy a fizikával lehet érvényesülni igazán. Mekkora hátrányban vagyok másokkal szemben,aki erősebb fizika tudással érkeznek az egyetemre? van lehetőségem behozni ott a hátrányt, vagy nagyobb esélye van,hogy kibukok?

nagyon érdekel a szak,de rettentően aggódom.mit javasolnátok?



2015. jún. 27. 18:43
 1/8 anonim ***** válasza:
ha az elejétől odafigyelsz órán és készülsz, nem lesz semmi baj, még 5-öst is írhatsz
2015. jún. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
n egész nyáron tanulnám a fizikát...ha az elejéről kezdik is, 1-2-3 hét alatt bőven túl lesztek a középszintű színvonalán.
2015. jún. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Elölről kezdik, de 1, max 2 hét alatt letudják és jön az új anyag. Sokat kell majd tanulni hozzá.
2015. jún. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, milyen fizikatudással rendelkezel, ha kb. nullával, akkor szerintem nézd át alapokat legalább, de egyébként elejéről igen.
2015. jún. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A mechanika témakört tanuld meg alaposan, az a legfontosabb. Különösen statika, súrlódás, változó forgómozgás, hidrodinamika. Ezek vastagon előjönnek első félévben. Jó, hogy a matekot viszed, integrálás, deriválás alapvető, de akkor ezzel rendben vagy :)
2015. jún. 28. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Hominida ***** válasza:
Nem fognak azzal szórakozni, hogy a mechanika témakörét elkezdik újra, hanem természetesnek fogják venni, hogy megy. Pár éppen tárgyalandó fogalmat mindig fel fognak frissíteni. Viszont matekból hamar bele fogtok csapni a lecsóba, jól kapaszkodj meg a gatyádban.
2015. jún. 28. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Matekból készülj inkább.

Nekünk le adták a teljel közép iskolásfizika anyagot 2-3 előadás alatt.

De nem leszel hátrányba.

2015. jún. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ettől nem kell tartanod. Én most másodéves gépész hallgató vagyok a SZIE-n. Mikor én kezdtem, annyi volt a különbség azok között akik tudták a fizikát és/vagy a matekot, hogy 3-4 hétig azzal nem foglalkoztak. Mi meg tanultunk mint a güzü. Na most nem lettünk semmivel sem előrébb sem hátrébb. Be kellet hozni a tudásunk, de ez egyáltalán nem lehetetlen. ;)
2015. jún. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!