Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szte egyetemek közül melyiket...

Milan96 kérdése:

Szte egyetemek közül melyiket válasszam, Herman vagy Károlyi?

Figyelt kérdés
Amik fontosak számomra: Bulizni is szeretnék (módjával), tanulni is szeretnék, emellett pedig fontos, hogy haverokkal valahova el tudjunk járni focizni (mondjuk kint lenne betonos pálya valami, ingyen), és minnél olcsóbban, minnél gyorsabb internetelérést is szeretnék. Fontos még a konyha felszereltsége is.

2015. jún. 27. 19:20
 1/10 anonim ***** válasza:
32%
...?
2015. jún. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Figyelj nem értem a ?-t, jövőre kezdek Szegeden, és ez a 2 kolesz ami szóba jöhet, és nem tudom , melyiket válasszam, gondoltam itt tapasztalatok alapján választ kaphatok.
2015. jún. 27. 19:42
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A Károlyiban voltam egyszer. Annak elég jó az elhelyezkedése, a mellette futó villamossal a legtöbb egyetemi épülethez átszállás nélkül is el lehet jutni. Mivel a legnagyobb kolesz az egyetemen, ezért buli az annyi van ott, amennyit csak akarsz. Bár én igazából jobban preferálom a valamivel kisebb méretű kollégiumokat. Ha jól tudom az udvaron van focipálya is. A konyha viszont nekem nem nagyon tetszik. Szintenként van konyha úgy 2-2 sütővel, mikróval, asztallal stb. Hűtőből van egy nagyobb fajta, amelyekben zárható fakkok vannak.


A Hermanban nincs ismerősöm, de tudom hol van. Közlekedés szempontjából szintén nincs vele gond. Újszegeden van, vagyis kicsit többet kell sétálni este e buli után, viszont ez egy nyugisabb környék, kevesebb cinkes fazonnal. Ami miatt viszont jobban tetszhet neked, az a skate park egy köpésre tőle, gördeszka, kosár meg focipályával. Ja meg persze a Sportcsarnok uszodával, konditeremmel meg minden szarral, szóval van bőven sportolási lehetőség.


Ha nekem kellene választani, akkor a Hermant választanám. Nekem jobbnak tűnik, az a kicsivel több séta részegen pedig még belefér.

2015. jún. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Igazából nézzük végig:


Közlekedés...


Mint leírták a Károlyi (magam is itt lakom) eléggé jó ebben a tekintetben. Kilépsz a kapun kb 20 méterre ott a villamos megálló. Villamossal saját mérésem alapján kb 10-11 perc alatt bent vagy az aradin. Én kb a 41-es villamossal (nem a száma, hanem óra 41-kor van a kolinál) szoktam reggelente menni az egészes órára. Ha netán lekésem akkor 45 vagy volt hogy 53. A 41-45-össel beérsz időbe. Persze függ, hogy hol van órás, nekem rögtön az aradin.

Ezenfelül sok busz is van még ahonnan máshova tudsz elmenni.



Hermann esetében nekem az nem szimpi, hogy a busz óránként 2x jár újszegedről a Széchényi térre. És onnan még villamosoznod kell. (vagy sétálhatsz is)



Sport...


Károlyi esetén ott van rögtön vele szembe (1 zebrán átmész, 30 méter) a sportpálya, ahol van salakpálya, akkor van bérelhető kinti/benti focipálya. A koliban van konditerem, bár eléggé felújításra szorulna, de legalább van. Az udvaron egy kosárpalánk és egy tengó pálya.



Hermann esetén ott van a sportuszoda, ott a ligetben van valami gördeszka pálya, mintha lenne valami focipálya is, de hogy az fizetős e... Nem tudom hogy van e saját konditermük, de udvarok az nincs, mert rögtön minden oldalról az utca veszi körül.


Vásárlás...


A károlyi esetében ez nagyon jó. Alapból az épületben van egy kisbolt, még elfogadható árakkal. (kb spar-os árak) Ha kimész a legközelebbi kisbolt kb 80 méter. De olyan 300 méterre van óriási diszkont üzlet. (bár én 3 év után fedeztem fel xD) Ezen felül a szeged pláza olyan 5-6 perc gyalog. Itt van mozi, cba, kínais(ahol 7 után féláron van a kaja :D), stb... A nagytesco kb 10-12 perc gyalog, persze mehetsz villamossal is, de szerintem gyorsabb gyalog. A auchan kb 20-25 perc busszal(ebben benne van az utazás és a várás a buszra), bár még csak 2x voltam a 3 év alatt. (minek ha ott van a tesco)


A herman esetén valahol van egy spar a közelben, meg 1-2 kisbolt és ennyi.


Véleményem szerint közlekedés és boltok tekintetében a herman nem valami jó.


Buli...


A károlyinak van egy ilyen hírneve, hogy sok ott a buli. Kicsit néha zavaró, hogy van (sok esetben BTK-s a mi szintünkön) akik egész évben nem tanulnak csak sörpongoznak. A holtpont mikor 1,5 hónapon keresztül minden egyes este ez volt. (ez mondjuk nem nálunk, más szinten)

De a társaság amúgy jó, könnyen lehet ismerkedni akár egy dohányzóban. (udvar)

Tanulás tekintetében van egy tévhit, hogy nem lehet tanulni. Csak az nem tud tanulni aki nem akar. Ha véletlen hangos lenne a szoba, átmegy az ember a tanulók egyikébe ahol síri csönd van. (vagy kimegy az akviba, mégiscsak közelebb van... ez a szinten lévő közösségi helység) Vagy van még könyvtár a koliba.


Herman esetén kevésbé tudok nyilatkozni. Feltételezem ott is jó a hangulat révén hogy sokan vannak. Ami sztem hiányozna onnan az a dohányzó. Magam nem dohányzom de a károlyiban az egy ilyen közös közösségi hely. Van pad, asztal és ott jó időben jókat el lehet sörözni.

Mondjuk ahogy tudom a herman csöndesebb.



Na innentől még a károlyiról írok egyebet, mert ezt ismerem :D


Egységesen 9320 minden koli havi költsége. (költségesként nehezebb bejutni, és egy ezressel talán több, de a károlyiba várólistán gyorsan belehet, mert első körben csak az államisokat veszik fel)

2 épülete van: A, B.


Az A a "fő"épület olyan tekintetben hogy ott vannak az irodák, ott a főporta, a vendégek ott vehetnek ki szobát, ami persze elég jól néz ki, nem olyan mint a diákok szobája, de mondjuk 3k naponta. (mert ugye vannak átutazó vendégek és ilyen kicsi hotelként is szolgál)


Itt vannak a 2. emeleten a tanulószobák, a földszint a könyvtár, alagsorban konditerem. A 3.-on (vagy 4 emeletes, most nem jut eszembe :D ) egy lakószint. Itt 4 fős szobák vannak, viszont elég nagyok. 1 konyha, külön női és férfi tusoló/wc. Ami jó, hogy ezek most lettek felújítva. Ami rossz, hogy a szobákban nincs csap.


A kettő épület között van egy összekapcsoló rész. Itt található a kisbolt, egy nagyterem ahol lehet pingozni, szokott lenni fizetős (400 ft) valami aerobic vagy mi a franc. (heti kb 2 alkalom)


A B épületben 10 emelet van. A földszinten a másik porta és ott van a mosókonyha. (3 ipari mosógép)

Kb a szobák fele fel van újítva a többit (1. leszámítva, egyéb hülye kormányrendelet miatt) most újítják. Ez annyit takar, hogy újrafestik, a falakra védő szart tesznek, meg új laminált padló.

Egyébként a szobák 3 fősek, a nyílászárók nagyon jók és tényleg jól zárnak. (nem olyan régiek) A fűtéssel az a gond, hogy nagyon meleg szokott lenni télen, viszont el lehet zárni. A szobákban nincs hűtő, de lehet vinni. Ellenkező esetben a konyhában van zárható rekeszes hűtő szobánként, meg fagyasztó mis van, de az nem rekeszes. Van még mikró, sütő. De változó szintenként, mert van ahol más is van, mint kenyérpirító, turmix.

Amit kihagytam hogy a szobában van vizesblokk. TEhát egy csap, tükör, piperepolc. Az asztalok elmennek, van fiók, meg új székek.

Wc/tusoló szintenként külön lány/fiú.


A netet tekintve nem rossz. Bár néha szarakodik a szerver, de legalább gyors. Minden szobában van 2 aljzat, úgyhogy érdemes vinni routert vagy a szomszédtól lopni. Viszont torrentezni, játszani nem lehet hivatalosan. Le is vannak szűrve a portok, mint minden másik koliban. DE persze vpn-nel szokta mindenki nyomni a lol-t.



Ami sztem a herman ellen szólhat hogy ott külön vannak a csajok és külön a férfiak. Első 5 emelet talán csaj, felső 5 férfi. A károlyiban vegyesen vannak az emeleten. Persze egy szobában vagy csak fiúk vagy csak lányok, de kb a szobák fele fiú a másik fele lány. (bár lehet több csaj van)



Na amennyire lehet összefoglaltam, ha bármi kérdéses van akkor küldj üzenetet.

2015. jún. 28. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Lol... ilyen hosszú lett xDD
2015. jún. 28. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat!


Mindkettő nagyon tetszik. De mindkettőbe mehet jugyus diák is ugye? Mert halottam olyat, hogy károlyiba csak korlátpzptt számú. Ugye felvételi pontszám alapján (388 van nekem).

2015. júl. 28. 19:23
 7/10 A kérdező kommentje:

hallottam*


És persze a jugyura való közlekedés is érdekel nagyon. :D

2015. júl. 28. 19:25
 8/10 anonim ***** válasza:

Jaaa hát akkor mindegy, mert a jugyunak van saját kari kollégiuma.

[link]

2015. júl. 30. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
nem akarok a telekibe menni. volt osztálytársammal együtt szeretnénk koleszban lenni, aki nem jugyus
2015. aug. 1. 19:55
 10/10 anonim ***** válasza:
Akiknek van kari kollégiumok azoknak "elméletileg" kötelező a kari koleszba menni.
2015. aug. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!