Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 25 évesen jöttem rá, hogy mit...

25 évesen jöttem rá, hogy mit szeretnék kezedeni magammal. Annyira visszacsinálnám, hogy miért nem voltam okosabb 18 évesen és miért nem végeztem főiskolát. Most mit tegyek? Késő még? Nincs emelt érettségim

Figyelt kérdés
az szinte mindenhová követelmény..szociálpedagógiára is az? Én szakmát tanultam, viszont nem ezt szeretném életem végéig, szeretnék még tanulni,de úgy érzem már késő. Mit tudok tenni?
2015. jún. 28. 21:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem vagy elkésve. Egyetemen az ismerőseim nagy része nálad is idősebbek. Senki nem nézi, ki hány éves, nincs a homlokodra írva.
2015. jún. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én az egykori cucialita rendszer miatt tanultam szakmunkásképzőbe tovább. Mivel az akkori sötét iskolánkban élt is az a nézet amiről csak foszlányokban maradtak fenn hírek, miszerint a nem párttagok gyerekeit hátrányosan megkülönböztették. Például jó képességük ellenére is lenyomták jegyeiket, nem tanulhattak tovább jó sulikban, stb.

Ezért én is későn, kb. 23 évesen kerültem főiskolára. Az eset érdekessége hogy abból az általános iskolából mégis egyedül én szereztem felsőfokú végzettséget.

A fősulin volt 32 éves tankörtársam is, gyereke is volt, és egyáltalán nem érezte öregnek magát.

90 évesen mondhatod azt hogy elkéstél, 25 évesen előtted az élet.

2015. jún. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szociálpedagógiára kell az emelt érettségi:

"kettőt kell választani: magyar nyelv és irodalom v. matematika v. társadalomismeret v. történelem v. egy idegen nyelv(11) (legalább egyet emelt szinten kell teljesíteni)"


De ez ne riasszon el, 1-1 egyetemi vizsga jóval nehezebb, mint egy érettségi, szóval ezt az akadályt le kell küzdeni, ha komolyan gondolod.

2015. jún. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Pont valamelyik nap beszéltem erről valakivel. Hogy mennyire elegünk van az ilyen kérdésekből, meg úgy a magyarok pesszimizmusából, hozzáállásból általában. Még ha 50 éves kérdezne ilyeneket, akkor megérteném.
2015. jún. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Hogy lenne már késő?! Ne viccelj.
2015. jún. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért vedd számításba, hogy benne van a pakliban, hogy ez csak ~3.5 kidobott év lenne, nem sok jót olvasni erről a szakról ami az elhelyezkedést és a fizetést illeti. Persze, ha sikerül elhelyezkedni és azután tényleg mindennap boldogan mész munkába és élvezed amit csinálsz akkor valószínű megéri még így is, csak ehhez biztosnak kell lenni benne, hogy ez több mint fellángolás.


Műszaki területre pl. 100%, hogy megérné még idősebben is elmenni

2015. jún. 29. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ha tényleg érdekel akkor októberben tegyél le egy emeltet és februárban add be a jelentkezésed.

mellette dolgozhatsz, 1 emelt érettségit le lehet tenni sztem, még van rá jó pár hónapod felkészülni.vagy májusira is mehetsz.

sok szak van ahova nem kell emelt. én se tettem mégis magas pontom van. olyan is választhatz

2015. jún. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat! ho ltudnám megnézni,hogy hová nem követelmény az emelt?
2015. jún. 29. 14:03
 9/9 anonim ***** válasza:
Felvi.hu-n tudod megnézni az egyes szakokra vonatkozó követelményeket.
2015. jún. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!