Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A tehetetlenségi nyomaték...

A tehetetlenségi nyomaték valamint a perdület tényleg nem kell emelt szintű fizika érettségihez vagy csak én nem látom a követelményrendszerben?

Figyelt kérdés

2015. jún. 29. 18:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát én emelteztem idén fizikából, de nem néztem a követelményeket, szóval nem tudom mi áll benne.

Tudomásom szerint nem tananyag és nem kérik még emelten sem. Abban biztos vagyok, hogy olyan feladatot semmiképpen sem adnak amiben perdülettel kell vacakolni, tehetetlenségi nyomaték viszon valamilyen nagyon egyszerű formában akár benne lehet, továbbá tesztekben akár előfordulhat, esszében nem. Szóbelin pedig nem árt megemlíteni ha erről a témáról beszélsz de mondom szerintem nem tananyag.

Összegezve tudjad nagyjából mi a perdület meg a teh.nyom. meg egy két nagyon egyszerű példát inkább a nyomatékkal de ennyi.

2015. jún. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi :)
2015. júl. 1. 08:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!