Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért gyógyszerészeti?

Miért gyógyszerészeti?

Figyelt kérdés
Aki gyógyszerészetit választott, annak tanul/akar tanulni, miért ezt a szakot választotta? Aki ott tanul mik a későbbi lehetőségei, milyen az egyetem, nehéz? Mivel foglalkozhat majd később? Mivel jobb a többi szaktól?
2015. júl. 2. 06:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Én már kb 13 éves korom óta a gyógyszerészetire akartam bejutni. Eleinte orvosin gondolkoztam, de rájöttem, hogy az túl nagy felelősséggel jár. A gyógyszerészeti is, de ha pl rosszul mérek ki egy gyógyszeradagot, azt azonnal korrigálhatom, ellenben a korrekció egy műtét során az orvosok esetében nem egy lehetséges opció. Az egyik unokatestvérem is gyógyszerészetet tanult, és mesélte, hogy miről tanulnak, nekem megtetszett, részben ezért is lett a gyógyszerészeti a végső döntésem. Továbbá - nem tudom, hogy mit hoz még a jövő - de mindenképpen szeretnék olyan betegségek ellenszerein dolgozni (természetesen nem egyedül), melyeknek eddig még nem ismerik a gyógymódjait.

Szeptembertől nagy valószínűséggel gyógyszerészetet fogok tanulni, azaz részletesebb információt csak akkor tudnék adni.

A későbbiekben gyógyszerészi diplomával többféle területen lehet majd elhelyezkedni, például közforgalmú gyógyszertárban, kórházban, gyógyszerlaborokban különböző pozíciót betöltve, vagy akár orvoslátogatóként is.

Több gyógyszerészhallgató ismerősömtől hallottam, hogy az egyetem maga a halál/pokol (és hasonló jelzőkkel illették). Nagyon fontos a kitartás és a célorientáltság. Ha ezek birtokában vagy (na és persze nagy az agykapacitásod), akkor nem okozhat gondot a gyógyszerészet.

Arra a kérdésedre nehéz választ találni, hogy mivel jobb a többi szaktól. Valószínűleg erre nincs válasz. Ha mindig is erről álmodtunk, akkor nyilván jobbnak érezzük a többi szaknál. Én speciel semmilyen más szakon nem tudom elképzelni magamat, mert úgy látom, hogy csak így tudnám megvalósítani önmagamat. Mivel konkrét választ nem tudok adni ezért csak leírom, hogy engem mi motivál: önmegvalósítás, rendezettség, kiegyensúlyozottság, presztízs, tökéletes fizetés, doktori cím → elégedettség ☺.

2015. júl. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló, nagyon szépen köszönöm válaszod, melyik egyetemre készülsz, ha nem baj, hogy megkérdezem?
2015. júl. 2. 12:26
 3/4 anonim ***** válasza:
Szegedi Tudományegyetem
2015. júl. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia. Azzal kezdeném, hogy én nem gyógyszerésznek tanulok, hanem fogorvosnak, de sokáig gyógyszerésznek készültem, legjobb barátnőm is annak tanul (amúgy is sok ismerősöm van a szakon) és sokat vagyunk együtt gyógyszerészekkel, mert itt a PTE-n nincs külön kar, egyben vagyunk az ÁOK-on :)

Amiért én választottam volna: nagyjából, amit az előző válaszadó is írt. Nincs akkora felelősség a kezedben, de ugyanúgy életeken segítesz, életeket mentesz akár és ez nagyszerű érzés :) van olyan szintű presztízse, mint pl egy fogorvosnak. Nekem ami a legjobban tetszett benne az a kutyulda :D igen jól olvasod. Imádok itthon is mindenfélét keverni, krémeket, samponokat, szappant csinálok és a gyógyszerészetben is ez fogott meg. Egyetem előtt tanultam gyógyszertári asszisztensnek, ott ismerkedhettem meg kicsit a szakmával és ott döntöttem el, hogy ha az orvosi még sem sikerül, akkor jobb is, mert gyógyszerészetire megyek :)

Nehézségről így, hogy úgymond tisztes távolságból, de azért nem teljesen kívülállóként figyelhetem a gyógyszerész hallgatókat, hát valóban nagyon nehéz, szerintem rosszabb lehet, mint a fogorvosi. Nem tanultok ugyan olyan színtű élettant, mint mi, anatómiát is csak annyira, hogy még megtanulható (szövettant egyáltalán nem), de elhiheted, kárpótolja az a tömérdek mennyiségű kémia, amit ott oktatnak. Itt a PTE-n a fizikai kémiára mondják, hogy "szórótárgy", elsősorban azért, mert nem a karon, hanem TTK-n oktatják, nincs elég hely, ezért előfordul, hogy nem tudja mindenki felvenni, akinek kéne (pl akik csúsznak) és jóval komolyabban veszik magukat, mint kéne. Nehéz. Minden gyógyszerész hallgatótól ezt a tárgyat hallottam eddig, pedig jó párral beszéltem már, sokukkal még évekkel ezelőtt.

Lehetőségekről sajnos sok mindent nem tudok. Ismerőseim döntő többsége patikában szeretne elhelyezkedni, állítólag van is kereslet főleg Magyarország északi részén, állítólag ott hiányszakmának minősül.

2015. júl. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!