Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik könnyebb? Emelt töri...

Melyik könnyebb? Emelt töri vagy felsőfokú nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
Ha felsőfokú nyelvvizsgáznék, akkor emelten kéne érettségiznem angolból, az +90 pont, és a többi tantárgyból is bőven 90% felett kéne teljesítenem. Ha nem csinálnék felsőfokú nyelvvizsgát németből, akkor emelteznék belőle, plusz töriből. A törimmek minimum 82%osnak kell lennie, a matek lehet 85%, de a többinek így is minimum 90%nak kell lennie. Lehet hülyének néztek, de muszáj előre gondolkodnom, mert akkor úgy állok neki tanulni. Németből egyébként középszinten vagyok, angolból épphogy középszinten, töriből két éve csak 5ösöm van. 465 a ponthatár amit teljesítenem kell, és pontszámító kalkulátorral számítottam ki a pontokat.
2015. júl. 4. 11:41
 1/7 anonim ***** válasza:
78%

Hogyha angol a felvételi tárgyad és emeltezel belőle, akkor úy tudom, hogy az a +50 pont és a felsőfokú nyelvvizsgáért járó 40 többletpont "kiüti" egymást.

Így csak +50 pontot kapnál az emeltedért, hiába van felsőfokúd.

2015. júl. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hogyha két emelted csinálsz és eléred a 45%-ot mind a kettőn akkor kapsz 50-50 pontot érte, így a maximum 100 többletpontod meglenne.
2015. júl. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ja, és a kérdésedre válaszolva: NEKEM az emelt töri lenne a könnyebb.

De minden ember más, neked kell ezt eldöntened, hogy melyik ragad meg jobban neked és melyik logikusabb/átláthatóbb.

2015. júl. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Német felsőfokú nyelvvizsga + angol emelt. Köszi az eddigi válaszokat, még jöhetnek. Egyébként felpontoztalak titeket.
2015. júl. 4. 11:59
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha 465 a ponthatár, akkor nagy luxus hagyni elveszni 10 pontot. Mert ugye ha felsőfokú nyelvvizsg+emelt érettségit számolsz az 90 pont, míg két emelt szinttel 100 pontod lenne. Én már csak ezért is a törinek állnék neki, nyelvet lehetne tanulni később egyetem alatt is.
2015. júl. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Épp ez az, azért 10 pont sokat jelenthet. Felpontoztalak.
2015. júl. 4. 13:57
 7/7 anonim ***** válasza:

Gondolom már késő, de hátha visszakeresőnek segít.

Én a felsőfokot választottam, mert az fix 40 pont. Az emelt angolból lejön az, amit a 100%-ból vesztesz.

Kiszámoltam, és végül a 95% középpel és a c1-gyel jobban jártam.

2016. márc. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!