Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magyarországon tényleg romlott...

Magyarországon tényleg romlott a tanitási átlag az iskolákban? Meg az is igaz, hogy azt tanitjak az általános iskolákban hogy a nök nem értenek a matekhoz?! Külföldön élek, most hallotam valami ilyesmit. Ez ugye nem igaz?!

Figyelt kérdés
Tanitás, iskola, nök, matek, oktatás, emberek
2015. júl. 8. 16:01
 1/8 anonim ***** válasza:
46%

Némelyik szakközépiskolában lehet, hogy így van, de én ezt nem tapasztaltam.

A lányom most ballagott általánosból és jól felkészítették a központi felvételire is.

Ami feltűnt az az volt, hogy a tanárok a krétát és a fénymásolatokat saját pénzből fizetik...

De lehet, hogy csak mi fogtunk ki egy jó osztályt és iskolát. :)

2015. júl. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Az nagyon jo, ha az iskola jol felkeszitik a tobbieket.


Nalunk is a tanroknak kelett fizetniuk a kretat:(

2015. júl. 8. 16:14
 3/8 anonim ***** válasza:
54%

Volt valami ilyen cirkusz, hogy kísérleti tankönyvet dobtak oda az iskoláknak, amiben ilyen előfordult, de nem szájbarágósan, ahogy a hírportálok azt megírták.

Pl. a női láb és hónalj szőrtelenítése, szemöldök helyes kiszedése az én biológia tankönyvemben is benne volt 8.-ban.

Valamelyik hírportál, talán a HVG ezt úgy emelte ki, hogy MINDEN LÁNYT ezzel terrorizálnak, hogy szőrtelennek kell lennie. Na nem, ez nem így van.


Viszont a kísérleti tankönyvekben a "nyugatimádós" negatív kép az tényleg ciki volt...

2015. júl. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

nálunk a tanárok szednek be pénzt a lapra.

szerintem ez hülyeség, amit leírtál a kérdésben. talán a régi időkben mondhattak ilyet, de nem mondhat ma már ilyesmit egy tanár, még akkor sem ha ennyire korlátolt és így gondolja.

nemtől független, hogy ki szereti a matekot és ki nem.:) ráadásul általánosban azért nem annyira nehéz szeritnem. van akinek megy, van akinek nem.

2015. júl. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

a kísérleti tankönyvek szarok. bocsi a kifejezésért.

egyébként sok hülyeséget bevezettek mostanában, szerintem a céljuk a szakmunka erősítése és hogy minél kevesebb ember menjen egyetemre. a használhatatlan szakokat kezdik eltörölni stb. egyre erősebb pontszám kell az egyetemi bejutáshoz. ez jó is, de vegyünk azt, hogy aki csak gimibe járt és nem veszik fel sehova az megszívta..

2015. júl. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Én nem hallottam még erről,úgyhogy valószínűleg nem igaz!
2015. júl. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
en lany vagyok de ennek ellenere szeretem a matekot, egyetemen mernoki szakra jelentkeztem, ami ugye matekra epul.
2015. júl. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a valaszokat, hogy nincs igy :)
2015. júl. 9. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!