Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt angol+emelt történelem...

Emelt angol+emelt történelem lehetséges?

Figyelt kérdés

Jövőre szeretnék e két tantárgyból emelt szintet lerakni. Szerintetek lehetséges rű 1 éves felkészülési idő?


Történelemből, hogy ajánlanátok? száray féle könyvem van.

Angolból a középszintű 57%-os lett de emeltet jobban akarok arra milyen könyvet ajánlotok?


Köszi a válaszokat előre is :)


2015. júl. 9. 20:35
 1/2 anonim válasza:
emelt szintű agyi teljesítménnyel biztos!
2015. júl. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Pont ebből a két tárgyból van emelt érettségim. :)


Habár a történelmet egy évvel később raktam le (az emeltet), szerintem egyszerre is teljesíthető, főleg, ha megnézem, hogy mennyit készültem az emeltre... Nem követendő példa, de nem sokat, körülbelül egy hónapot, azt sem intenzíven. Ehhez képest jó lett, ötös, jó százalékkal, s most történelem szakon vagyok az ELTE-n. :) Szerintem egy év bőven elég lesz, a Száray könyvek is jók, emellett én egy kidolgozott emelt tételes könyvből tanulgattam. Megnéztem, hogy mi emelten a tematika, és úgy haladtam.


Az angol, hát ha a közép annyi lett, akkor feküdj rá nagyon. Amit talán tudok ajánlani, az az ezer kérdés, ezer válasz (ha jól emlékszem a nevére), angol felsőfokú könyv. Aztán nézd meg, hogy milyen feladattípusok szoktak lenni emelten, gyakorolj, vegyél a nyelvtani gyakorlatokhoz könyvet, lehet, hogy először érdemes lenne egy könnyebbel kezdeni, majd később a nehezebbel.


Remélem, segítettem valamennyit, ha bármi kérdés van, nyugodtan írj! :)

2015. júl. 10. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!