Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 22 evesen keso nagy almokat...

22 evesen keso nagy almokat szovogetni? Merjek vegre azt tenni amit szeretnek?

Figyelt kérdés
Annyira sokat sirok mostanaban amikor eszembe jut,hogy nem orvosnak tanulok. Hasztalannak erzem magamat,mert segiteni akarok az embereken,en ezt az egy dolgot talaltam eletem ertelmenek,mert regota tudom,hogy nem akarok csaladot es amikor elgondolkoztam,hogy mivel toltenem az eletemet szivesen erre jutottam. De sajnos olyan bolond voltam ,hogy teljesen mast kezdtem el tanulni pedig a szuleim tamogattak volna abban hogy felkeszuljek a kemia erettsegire,de annyi minden volt akkoriban ami miatt nem torodtem ezzel..katasztrofa voltam szornyu gyerekkorom volt,elfojtott erzelmek,egy beteg abnormalis 5 eves parkapcsolatom pont akkor ert veget en meg eletem legmelyebb mocsaraban ultem.csoda hogy nem lettem ongyilkos pedig sokszor megfordult a fejemben. Igy kerultem arra az egyetemre ahova felvettek a pontjaim alapjan,kozgaz..most mar nem akarom ott hagyni hiszen belekezdtem es elvegeztem az elso evemet,de folyton azon jar a gondolatom,hogy egy eletet igy kell leelnem? Gyerekket is mindig arrol almodoztam,hogy a tudasommal vigyem valamire az eletben,nem pedig errol a semmittevesrol amirol szol az eletem ugy 6-7eve. Nem kenyszer nekem ez a kozgaz,mert szivesen tanulom meg van annak is a szepsege,de tudom,hogy nem kesz teljes eletem,ha azzal kell foglalkoznom eletem vegeig. Mit tehetnek? Ott hagyni nem hagyhatom most mar ott,de ha felvesznek az orvosira diploma utan hoy fogok elni? Szuleim nem tarthatnak el meg 6-9evig. De ha nem lehetek orvos milyen eltem lesz? Nem tudom mi tevo legyek :(
2015. júl. 18. 11:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát elég bonyolult a helyzeted.

Mire elvégzed a közgázt, aztán az orvosit (+rezidenskedés), már a 30-as éveid közepe-vége felé fogsz járni. Neked ez megérné? Mit szólnál, ha nem orvosként, hanem ápolóként/mentőtisztként segítenél az embereken?

Egyébként, szerintem, ha elvégzed a közgázt, akkor minden rendben lesz, és elfogadod (megszereted) azt, amid van.

2015. júl. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen késő. Nagyon öreg vagy, vegyél egy otthonkát és kezd el írni a végrendeleted.


És akkor mi van, ha a harmincas évei közepére lesz valaki orvos? Még akkor is kb. 20 évet dolgoznia kell. Baromira nem mindegy, hogy szereti-e vagy sem. Undorral megy-e munkába vagy sem. Nyugodtan lehet orvos. Ismerek olyat, aki harminc felett kezdte. Igaz, ő hitelt vett fel, majd kiment külföldre dolgozni 4-5 ezer euró kezdőbérért. Abból röhögve visszafizetetett mindent. Kb. 20 évig ennyit vagy még többet keresni bőven megtérül. 1000 euróból meg lehet élni. Tesómék is annyiból élnek 4-en, ráadásul üdölő övezetben.

2015. júl. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Az ismeroson itt vegzte el? Arra gondoltam,hogy elkezdek felkeszulni az emelt eretsegikre a nyaraimon,ha befejeztem a kozgazt lehuzok egy evet(munka)sporolok es belevagok az orvosiba. Egy eletem van es inkabb erjem el a celom 35evesen,mint egesz hatralevo eletemben sirjak azert,hogy nem mertem megtenni. De mar az odavezeto ut is boldogga fog tenni:)
2015. júl. 18. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!