Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van lehetőség középszinten...

Van lehetőség középszinten érettségizni egy sikeres emelt szint után? Ha igen, akkor a két vizsga eredménye közül melyiket veszik figyelembe a felvételi pontszámításnál?

Figyelt kérdés
11. osztályos tanuló révén éltem az előrehozott érettségi lehetőségével: a 2015-ös tavaszi szezonban angolból emelt szinten érettségiztem, és 94%-ot értem el. Műszaki pályára készülök, így a pontszámításnál nem lényeges, hogy angolból milyen szinten érettségizek, ezért végzősként szeretnék egy középszintűt is, mert azt közel hibátlanra meg tudnám írni, és így több pontot kapnék érte a felvételin. Mielőtt bárki kérdezné: azért hoztam előre az emeltet, mert biztos voltam benne, hogy sikerül, és hogy jövőre könnyítsek a helyzetemen. Kéttannyelvű iskolába járok, ezért ha 60%-ra teljesítem, és emellett másik 2 tantárgyból is angolul érettségizek, akkor felsőfokú C1-es nyelvvizsga bizonyítvány jár érte.

2015. júl. 23. 02:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Mindig a számodra kedvezőbb eredményt számítják bele.
2015. júl. 23. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem lehetséges; ha van emelted, akkor nem tehetsz "szintcsökkentő" érettségit.
2015. júl. 23. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem lehetséges, nincs szintcsökkentő érettségi. Csak akkor érettségizhetsz középszinten, ha már túl leszel a rendes érettségin jó sok pénzért. De így hogy nem kapod meg a plusz 50 pontot az emeltért, így is elég szép eredmény az a 94%. Nekem a középszintű lett annyi.
2015. júl. 23. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

jaja nem tudod újra. de szerintem nem is kell, függetlenül attól, hogy nem számítják bele az emelt pontért járót, attól még 94% nagyon jó, középnek is.:)

legközelebb 2016 októberében mehetsz középszinten.

2015. júl. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

ne vágj már fel 94% emelten jó eredmény... hova akarod megírni újra a közepet?

am meg ha ezt számítják be akk ott a + 50 pont is középszinten még 100%-kal sem érhetsz el ilyen eredményt.

2015. júl. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"am meg ha ezt számítják be"

De NEM ezt számítják be, írja is a kérdező, hogy "Műszaki pályára készülök, így a pontszámításnál nem lényeges"


Ettől függetlenül én sem értem, ezt minek akarod újraírni. Semmi nem garantálja, hogy középszinten ennél jobbat írsz, hiába van olyan tudásod, bármit benézhetsz, és ugrik pár pont, vagyis semmire nem mentél.


Egyébként meg az érettségi pontokban 1-1 érettségi max. 20 pontot érhet. Vagyis a 94% -> 18,8 pont, egy 100%-os -> 20 pont. Nehogy már 1-2 pont miatt akarj új érettségit írni.


És valóban, amíg nincs érettségi bizonyítványod, addig nem tehetsz ugyanazon vagy alacsonyabb szinten újabb érettségit. Utána meg már 99%-ban fizetős, meg várnod kell egy évet a továbbtanulással, ami a fenti számítás miatt teljesen felesleges.

2015. júl. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azért örültem volna, ha megtudom csinálni a közepet jövőre, mert úgy több pontot érne.
2015. júl. 23. 14:43
 8/8 anonim ***** válasza:
Még mindig nem értem, miért görcsölsz 1,2 (1 egész 2 tized) ponton? Jobb esetben! Rosszabb esetben annyi sem.
2015. júl. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!