Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen szakirodalmat ajánlanát...

Milyen szakirodalmat ajánlanátok a szakdolgozatomhoz?

Figyelt kérdés

Kérlek segítsetek!

Sajnos nem találok elegendő szakirodalmat a szakdolgozatomhoz, minimum 15-nek kéne lennie...:(

A témám: Hátrányos helyzetű tanulók nevelése az xy iskolában.

Szóval konkrétan a hátránoys helyzetről kéne szakirodalom. Ha tudtok írjatok légyszi!

Köszönöm szépen!:)


2010. márc. 6. 17:42
 1/10 anonim ***** válasza:
hát ehhez pedig annyi irodalom van, hogy dunát lehetne velük rekeszteni
2010. márc. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

bemész a könyvtárba, biztos segítenek hogy milyen könyvek vannak ebben a témában. vagy van még a matarka.hu , itt folyóriatok cikkeire tudsz keresni, beírtam kulcsósznak hogy hátrányos és kiadott egy csomót.

próbálgasd, arrra figyelj hogy ha azt írod be mondjuk hogy hátrányos helyzet, nem adja ki azt hogy hhelyzetű.. szal az ilyenekre külön rá kell keresni.

próbálgasd

2010. márc. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én leginkább a folyóiratokat ajánlanám pl: Esély, Kapocs, Iskolakultúra, Regio, Fordulópont, Újpedagógiai Szemle, Szociális Munka. Ezek közül sokat le tudsz tölteni a netről, de az iskola olvasótermében biztos van folyóiratolvasó is. Könyvet is ajánlanék: Illyés Sándor: Gyógypedagógiai alapismeretek.
2010. márc. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

március első hetében vagyunk, írsz egy fontos témáról szakdolgozatot, és azt sem tudod, hogy erről már több ezer könyvet írtak?! vagy totál link vagy, vagy teljesen tiszteletlen a témával szemben.

én a hátrányos helyzetű gyermekekkel szemben érezném etikátlannak, ha most segítenék neked. még a google-ba sem írtad be.

2010. márc. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
melyik suliba jársz?
2010. márc. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
hát köszi...beírtam képzeld, és nem csak a googleba. De nekem min. 15 használható szakirodalom kell. Ha nem akarsz segíteni nem kell írni sem. Erről ennyit. A többieknek pedig köszönöm.
2010. márc. 6. 22:20
 7/10 anonim ***** válasza:

szia!én is mostírom a szakdogát...Megértelek:)


KÖNYVEK KERESÉSE:

Én a netes(google) keresés mellett úgy böngésztem szakirodalmat,h.a könyvtári katalógusba sok-sok féle kulcsszót beírtam,ami nálam szóba jöhetett.3 könyvtárba is járatos vagyok,szóval 3x akkora esélyem volt.:D Tehát szépen beírogattam a kulcsszavakat és válogattam a lehetőségek közt.

Mielőtt kihoztam volna a könyvek bármelyikét,átlapoztam,h.nekem abből kb.mennyi kell.(van-e benne nekem hasznos cucc)


FOLYÓIRATOK:(gondolom az is kell):D


[link]


Itt is beírod a kulcsszavakat,és kiadja h.mely folyóiratokban(évszám,példányszám szerint)van a témához kapcsolódó cikk.

Aztán megnézed a könyvtárban elérhető-e az a folyóirat-Sajna sok helyen régebbi számok nem érhetők el,illetve csak helyben olvasásra..:O

Én főleg Szegeden az egyetemi könyvtárban nézegettem az újságokat,de nem lehetett kihozni őket,szóval ott fénymásoltam...Ennyi anyagi ráfordítás belefér!!Viszont ha kifénymásolod,vagy helyben olvasod,mindig pontosan!! írd ki melyik cikk melyik folyóiratból van,mert aztán nagyon nehéz utólag a hivatkozásokhoz visszakeresni:o


NETES ANYAG:(honlapok)legkönnyebb,google keresés!!


De azért figyelj arra h.hiteles legyen a honlap,ne wikipedia vagy ilyesmi.Azt nem szeretik!!!


Sok sikert!:D

Bocs ha kicsit hosszú voltam:))

2010. márc. 7. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok

1 kérdés

--->

xy iskola az már konkrét megnevezett suli,vagy még keresgélsz?

Mert ez végülis akkor kutatásos szakdoga lenne-nem?szóval nem elsősorban a szakirodalom számít,hanem az h.odamész xy suliba,és interjúztatsz. stb...vagy mit takar pontosan a cím??

2010. márc. 7. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Az xy iskola egy konkrét iskolát takar, igen.

Szakirodalom azért kell, mert 2 részből áll a dolgozatom.

Az 1. részben általánosságban írok a hátrányos helyzetről, megvizsgálva a fogalmat, okait, következményeit stb. Tehát ehhez keresek könyveket.

A 2. rész pedig konkrétan a kiválasztott iskolámról szól. Az ottani programról a gyerekeknek. Csak nem akartam konkrétan leírni a nevét...


Köszönöm a választ az utolsó előtti írónak, és sok siekrt a tiédhez!!:)

2010. márc. 7. 08:45
 10/10 A kérdező kommentje:
vagyis az utolsó is te voltál...bocsi még reggel van :D
2010. márc. 7. 08:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!