Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hova menjek tovabb? Nem tudom...

Hova menjek tovabb? Nem tudom eldonteni. HELP ME! Tovabb lent?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

14 eves lany vagyok es kellene egy kis segitseg.

Most egy nyolc osztalyos gimnaziumba jarok (Piarista gimi=vallasos).Most leszek 8.-os es szeretnek mashova felvetelizni.Ahova felvetelizek: Kozgazdasagi,Kereskedelmi(Szakkozepiskola).En inkabb a kereskeldelmibe szeretnek menni,mert ott van nagyon sok ismerosom es baratom.Szakot is szeretnek tanulni,de valami olyat hallottam hogy ha szakot tanulok akkor +2 evet ott kell maradnom hogy leerettsegizzek.Ez tenyleg igy van??Itt a linkje: bkkvszi.hu

A kereskedelmiben a pincer szakra vagy az idegenvezeto szakra szeretnek menni.

Viszont anyukam szerint erdesebb lenne a mostani iskolamban maradnom,mert tanarno,szuleszno vagy ovono szeretnek lenni.Szerintetek melyik legyek?

A pincer/idegenvezeto csak egy mellekallas lenne,pl a pincer addig,amig elvgzem a foiskolat.


Ha tanarno lennek,akkor biologia-foldrajz szakos lennek.Nagyon szeretnek dolgozatokat javitani es szeretnek egy osztalyt is.Ugyanugy szeretnek tanitani mint az en tanarom mert nagyon nagyon jonak tartom a tanitasanak az formajat.Jatszva tanulunk es ezt en is tovabb szeretnem adni.


Ovono viszont azert szeretnek lenni mert imadom a kisgyerekeket es szivesen jatszok veluk es foglalkoztatom oket.


Szuleszno is szeretnek lenni,talan az a legjobban,de nemtudom hogy felvennenek-e foleg a kerekedelmibol..Szerintetek onnan van eselyem?Vagy menjek a kozgazdasagiba?Onnan ismerek egy lanyt akit felvettek szulesznonek (az unokatesomat),csak azt mondta hogy a kozgazdasai eleg nehez suli.

Segitsetek legyszi,ketsegbe vagyok esve:/



2015. júl. 30. 09:17
 1/1 anonim ***** válasza:
Szerintem a legjobb, ha maradsz ott, ahol vagy, egy gimiből több esélyed van felvételt nyerni az említett szakokra, mint szakközépiskolákból
2015. júl. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!