Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szalagavatóra egy kis segítség?

Szalagavatóra egy kis segítség?

Figyelt kérdés

Egy barátnőmmel szeretnénk egy kis zenés produkciót előadni a szalagavatón.

Könnyűzenei darabot keresünk, amit felnőttek és a fiatalok is ismernek - vagy ha nem ismerik, legalább nem unják szét rajta magukat. Tehát komolyzene szóba sem jöhet.

Hegedűre és zongorára lenne és sajnos elég nehéz találni olyan darabot, amely ismert és ezen a két hangszeren jól hangzik... :(

Ha tudnátok mutatni ilyet, nagyon megköszönném! :)



2015. júl. 31. 23:45
 1/6 anonim ***** válasza:
70%

Azért az mennyire gáz, hogy szerinted a komolyzenén mindenki szétunná magát... Én pl sokkal jobban élvezek egy szép komolyzenei darabot, mint egy egyhangú könnyűzenei feldolgozást.

Amúgy youtubeon beírod, hogy piano/violin duets és keresgélhetsz.

18/L

2015. aug. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Komolyzenét játszok 12 éve, én nem tartom unalmasnak. De mivel nem tudod az okokat, körülményeket, nem ismered az itteni embereket, nincs jogod előítéletesen azt mondani, gáz, hogy mit gondolok. Elárulom neked, hogy ez egy pár ezer fős kisváros, tele szűk látókörű és még jobban beszűkült ízlésű emberekkel, akiknek csak a rap és egyéb modern "baromságok" tetszenek. Itt nem tudják értékelni, ha Mozarttól előadunk egy szonátát, vagy etűdöt vagy bármi hasonlót.

Meg valóban figyelemfelkeltőbb és érdekesebb, ha egy olyan csendül fel, amelyet ismer a nézőközönség nagy része, mintha egy olyan, ami ismeretlen számukra.

Mivel a világ változik, sajnos hanyatlóban van a komolyzene is, ez van, el kell fogadni...


És hidd el, keresgéltem a youtube-on, de nem találtam ezen címszó alatt semmi ilyet. Ezért írtam ki ide.

De bár inkább megtartottad volna magadnak a kommentet, sokra sajna nem mentem vele.

(18/L)


;)

2015. aug. 1. 23:54
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálunk alsóbbévesek táncoltak anno az egyik Nox-számra, most meg nem mondom melyik volt, de imént rákerestem, hogy "Nox szalagavató", és itt van egy videó, amiben az "Eskü"-t adják elő. Szerintem pl vmi ilyesmi jó lehetnek.
2015. aug. 2. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
*lehetne
2015. aug. 2. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Tudnád linkelni nekem a videót?
2015. aug. 2. 01:02
 6/6 anonim ***** válasza:

Aha. De mondtam,mit írtam be a keresésbe, első találat.


www.youtube.com/watch?v=tA8uVFtuOec

2015. aug. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!