Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségi! Ez így van? A...

Érettségi! Ez így van? A szabadon választott tárgyam az nem lehet az egyik idegen nyelvem?

Figyelt kérdés
2010. márc. 7. 16:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Az egyik nyelv kötelező, a másikból pedig vizsgázhatsz választott tárgy néven. Én legalábbis így tudom.
2010. márc. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha jól emlékszem,szabadon választott tárgy minden olyan tárgy lehet,amit legalább 2 évig tanultál.
2010. márc. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Akkor jó, köszi.
2010. márc. 7. 17:07
 4/8 anonim ***** válasza:
igen, nyugi, a kötelező nyelvem az angol, a szabadon válaszható a német volt tavalyelőtt. akkor még simán lehetett...
2010. márc. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

most fogok két idegen nyelvből érettségizni, szóval lehet

a lényeg, hogy minimum két évig tanuld az iskolában

2010. márc. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mért terjed általánosan ez a kétéves dolog. Ilyen szabály nincs. Ez esetben filozófiából vagy etikából nem is lehetne érettségizni. Márpedig lehet. Sőt, az iskolában se kell tanulni azt a nyelvet, elég, ha leosztályozó-vizsgázik belőle.
2010. márc. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kedves Utolsó, ez nagyon hasznos információ, amennyiben valóban így van! Mi a forrásod?
2010. márc. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez most beugrató kérdés? Nem valaminek a hamisságát kell bizonyítani, hanem valaminek a valóságát. Tehát inkább azoktól kellene forrást kérni, akik valami (nemlétező dolgot) állítanak. Azt, hogy valami nincs, nem tudom idézetekkel bizonyítani. Az érettségi vizsgaszabályzat a 100/1997-es Kormányrendelet, na és persze a gyakorlat. Például az egyéves tantárgy ellenére nagyon is létező etika vagy filozófia vizsga. Bárki bármilyen tantárgyból jelentkezhet érettségi vizsgára, ha osztályzattal (ami lehet osztályozóvizsgán szerzett is) bizonyítja, hogy az adott iskola helyi tanterve alapján (ami lehet bármennyi éves tantárgy) az érettségire bocsáthatóság követelményeinek megfelelt.
2010. márc. 8. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!