Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha német nyelven érettségizek...

Ha német nyelven érettségizek matekból az jó?

Figyelt kérdés

Kéttannyelvű osztályba járok, és nekünk van egy olyan lehetőség, hogyha két tantárgyból németül érettségizünk és a német emelt szintű érettségi ötös lesz, akkor megkapjuk a német felsőfokú nyelvvizsgát. Ez a két tantárgy nálunk a célnyelvi civilizáció és a földrajz szokott lenni, de nagyon rossz a föci tanár és egyébként sem érdekel a földrajz. Tehát a föci helyett jó a matek németül?

Vagy németül sokkal nehezebb? Aki érettségizett már így, mi a tapasztalat?



#érettségi #matematika #két tanítási nyelvű #matematika érettségi #matek idegen nyelven #matek németül #matematika érettségi idegen nyelven
2015. aug. 7. 15:38
 1/8 anonim ***** válasza:
A matematika "univerzális nyelv" bárki megérti, bármilyen nyelven van.
2015. aug. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Teljesen jó a matek németül, ha németül tanultátok. Sőt, annyiban még könnyebb is, hogy ha nem buksz meg, akkor csak írásbeli van, és ott tényleg elég minimális német kell a feladatok megértéséhez.
2015. aug. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

De jó! Köszönöm szépen! Most nagyon megkönnyebbültem!

Bár nem tanuljuk németül, az baj? Attól még érettségizhetek németül? Mert egyedül is félkészülnék rá.

2015. aug. 7. 21:32
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát az már baj.

"a célnyelven tanult vizsgatárgyak közül legalább kettőből - annak valamennyi tételéből - célnyelven kell vizsgázni,"

Ez a szabály. Két olyan tárgyat választhatsz, amit németül tanulsz.

2015. aug. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Válaszd a matekot mindenképpen! Én angol kéttannyelvűben végeztem, matekból és civilizációból érettségiztem angolul. A mateknál igazból csak a feladat utasításának megértéséhez kell tudni az adott nyelvet.
2015. aug. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Te nem olvasol.

Nem választhatja.

2015. aug. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Tavaly májusban az egyik ismerősöm Újpesten az UMSZKIban angolul írta meg a matekot és levizsgázott még angol civilizációból. Szerintem ez a szabály még mindig él.


Ha németül írod meg a matekot és persze jól tudsz németül akkor pont ugyanolyan eredményre írod meg a matekot, mintha magyarul írtad volna (kicsit más a feladatsor, de szerintem ugyanolyan nehézségi szintű).

2015. aug. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez egy roppant érdekes történet, csak semmi relavanciája. Az a szabály, hogy az ismerősöd angolul tanulta a matematikát?


Ez a szabály, még egyszer:

"a célnyelven tanult vizsgatárgyak közül legalább kettőből - annak valamennyi tételéből - célnyelven kell vizsgázni,"

A kérdező pedig leírta, hogy a matekot nem németül tanulta. Ezen nem változtat, hogy van egy ismerősöd, aki valamikor Újpesten meg angolul tanulta.

Tényleg érdemes olvasni is, nem csak írni.

2015. aug. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!