Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szeretnék át jelentkezni egy...

Szeretnék át jelentkezni egy másik egyetemre. Kinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy felvettek a Nyugat-Magyarországi Egyetem tanító képző szakára, de szeretnék át menni a Selye János Egyetemre, ugyanerre a szakra.

Valaki tud segíteni, hogy ez hogyan lehetséges? Esetleg akinek van véleménye, tapasztalata az iskolával kapcsolatban, hogy érdemes-e átmenni?



2015. aug. 9. 11:04
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Ez nem lehetséges jelenleg, mivel még csak most nyertél felvételt. Nem lehet repkedni az egyetemek között, ha az egyik nem tetszik. Ott le kell húznod minimum egy fél évet, és utána TALÁN átvesznek a másik helyre. Vagy újrafelvételizel jövőre.
2015. aug. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Félévkor szerettem volna mindenképp, mert most nem tudok. Csak, hogy egyáltalán érdemes-e megpróbálni a dolgot
2015. aug. 9. 11:15
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon minimum két félévet kell teljesíteni. A befogadó egyetem tanulmányi és vizsgaszabályzatát kell áttanulmányozni, mivel az ilyen döntéseket az alapján hozzák. A Selye János Egyetem szabályzatait kellene megnézni, de úgy látom, nagyrészt szlovákul vannak kitéve, úgy meg nem értek.
2015. aug. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
36%

Nem iratkozol be, hanem elmész dolgozni, aztán jövő februárban felvételizel a másik egyetemre.

De ez amúgy ugye csak vicc, hogy téged felvettek tanítóképzőre? Szomorú, ha tényleg olyan ember fogja tanítani a gyerekeimet, aki még írni sem tud helyesen. Vagy lehet, hogy megint a jó öreg "nem figyeltem oda" lesz a kifogás, bár az igénytelenség se sokkal jobb a tudatlanságnál.

2015. aug. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

-A harmadik válaszolónak köszönöm! :)

-A negyediktől meg megkérdezném, hogy mi a probléma a helyesírásommal?

2015. aug. 9. 11:28
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Válaszolok a 4-es helyett: pl. átmenni, tanítóképző egybe.


Ettől függetlenül, örülnék, ha a hallgatóim csak ennyi hibával fogalmaznák meg ugyanezt...

2015. aug. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Már értem, köszönöm (elnézést a hibáért) :)

Csak azt nem, hogy ehhez miért kell flegma hangvételűen írni, hanem simán közölni, hogy ez és ez a hiba. Mert tudtommal az emberek azért mennek iskolába, hogy megtanulják azt, amit még nem tudnak. Hiszen egy gazdaságit tanuló sem úgy megy egyetemre, hogy mindent tud. Ez az én véleményem..

2015. aug. 9. 11:49
 8/10 anonim ***** válasza:
70%
Miért szerinted ez akkor kiváltság hogy csak egyetemen tanítják meg, hogy az igekötőt egybeírjuk az igével, ha a szó előtt áll? Alsó osztály, könyörgöm.
2015. aug. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
53%
Amint a hatéves gyerek elkezd írni tanulni, onnantól kezdve végig egészen érettségiig tanul magyar nyelvtant, azon belül helyesírást is. Ez összesen 12 évet jelent. Elég szégyen az, ha valaki tanítói pályára készül, és nem tudja, hogyan használjuk pl. az igekötőket. Az meg a magyar felsőoktatást minősíti, hogy egy ilyen jelentkező be is jut a tanítóképzőre. Mivel most egyéves a gyerekem, te kb. akkor fogsz elkezdeni tanítóként dolgozni, amikor ő iskolába megy, na ezért vagyok ideges és flegma...
2015. aug. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Értem én, de ezt ellehet mondani normálisan is!
2015. aug. 9. 12:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!