Portfòliò felület megnyitása 2015. Megtörtént?

Figyelt kérdés
Akiknek 2015. november 30.-ig kell feltöltenie a dokumentumokat, azoknak màr megnyìlt az internetes portfòliòs felületük? mèg nem kaptam emailt ès kezdek kicsit izgulni.

2015. aug. 10. 09:34
 1/5 Burkuskutya ***** válasza:
Szeptember közepe felé. Szóval Te is végigdolgoztad a nyarat...
2015. aug. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszt, megnygtattal. Hat azert nem, porgos nyaram volt: eskuvo, mandulamutet stb. Most lattam neki augusztus elejen. Mar ha itt tartunk, a szakmai eletutba mit irtal? Ez szamomra a legnehezebb pont
2015. aug. 17. 08:45
 3/5 Burkuskutya ***** válasza:

Na, akkor húzzál bele! Nekem három hétig tartott és nagyon megszenvedtem vele. A szakmai életutat én is a végére hagytam, mert teljesen tanácstalan voltam, mit kezdjek vele. Végül is arról van szó, hogy a tanításban eltelt évek folyamán hogyan és mennyire sajátítottad el a tanári kompetenciákat. (Megtalálod az útmutatóban.)Szóval én elkezdtem a pályaválasztással (pedagógus szülők, stb.) aztán leírtam milyen iskolákban tanítottam, kiktől kaptam segítséget az elején, hogyan próbáltam fejlődni (másoddiploma, tanfolyamok), hol tartok most, 33 év után.

Egy kolléganőm, aki jóval fiatalabb nálam, ő ped. 1-be lép most a gyakornoki két év után, sorra vette a kompetenciákat, és annak alapján írta le saját gondolatait. Szerintem így is jó. Végül is nincs megszabva a forma, az a lényeg, hogy magadat mutasd meg! Persze az derüljön ki, mennyire szuper vagy a kompetenciákban (most az egész világ a kompetenciák körül forog). Jó munkát!

2015. aug. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
En is most lepek be ped1be. Valamelyik nap nekiultem a szakmai eletutnak. Jat mit mondjak, kezdtem egy kis storyval, hogy miert valasztottam a pedagogusi palyat, utana jottek azok a tapasztalatok, amelyeket a foiskolas evek alatt szereztem (hospitalasok, ped gyakorlatok), es jott az elmult egy ev, amit tanitottam (en csak tavaly kezdtem tanitani, de mar nekem is irnom kell portfoliot), milyen tapasztalatokat szereztem, mi volt jo,mit csinaltam, miben kene fejlodnom, akkora rizsat levagtam harom oldalon keresztul, hogy meg en is csak lestem. Persze atneztem az a nyolc kompetenciat, bele is fogalmaztam, de nekem azt mondtak, hogy semmilyen korulmenyek kozott ne vegyem sorra. Tehat ne lassak azt, hogy az alapjan irtam meg a portfoliomat. Iskola bemutatas pipa. Azt is sikerult megirnom. A csoportprofilt es az esetleirast majd ha elkezdodott a tanev. Szeretnek konzultalni az osztalyfonokkel. Oravazlatok vannak, csak meg szepen ossze kell allitani, hospitalni meg sajnos nem voltam, nem gondoltam, hogy egy ev utan kell portfolioznom :/ Azt nem tudom milyen projektet irjak le. Nem csinaltam semmi olyasmit. Csak az orszagos TeSzedd akciot szerveztem kozsegunkbe. Az jo lesz? Mit hagytam ki?
2015. aug. 19. 07:38
 5/5 Burkuskutya ***** válasza:
A projekt egy témakör kidolgozása úgy, mint egy tematikus terv, csak több tantárgyon keresztül. Szerintem lehet amit írtál, pl. Technika óra: hulladékból játék készítése, Rajz: plakát az akcióra, Természetismeret: valamilyen környezetvédelemmel kapcsolatos óra, stb.+ maga az akció. Nekem ez könnyű volt, mert alsós vagyok. A Húsvét témakört dolgoztam ki (Olvasás, rajz, ének, testnevelés, technika + egy szabadidős foglalkozás).
2015. aug. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!