Kurzusfelvétel?

Figyelt kérdés

(SZTE TTIK, 1. szemeszter)

Egyszerűen nem értem hogy működik ez az egész és azt sem tudom mit kell csinálnom. Az ETR-ben a rangsoros felvétel idején a Tanulmányok -> Kurzusaim, kurzusfelvétel -> Új kurzus felvétele -> Mintaterv alapján résznél kiválasztottam az 1. szemesztert és felvettem mindet, amit kiadott ahhoz a részhez. Aztán kaptam e-mailt, hogy egy kurzus esetén létszámkorlát fölé kerültem és nem sikerült a jelentkezés (most meg rákerestem arra a kurzusra és 330-an vannak a névsorban, de csak 150 a max létszám). Plusz az órarendnél azt mutatja, hogy két helyen ütközésem van, de rangsoros felvételnél nem is láttam több időpontot, hogy kiválasszam azt, amelyik nekem jó. Most ilyenkor mit tudok csinálni? Valaki nyugtasson már meg, hogy feleslegesen idegbajoskodok. Meg valaki azt mondta, hogy elvileg kötelező a tesi, de lehet, hogy nem. Most akkor azt is én találjam ki...



2015. aug. 25. 16:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Bár én ahova én járok, ott a Neptunt használjuk, nem az ETR-t, de mivel 330-an vagytok és nagyon okosan csak 150 helyet hirdettek így biztos lesz kurzusbővítés, de mindenesetre én a helyedben betelefonálnék a TO-ra és szólnék. Amelyik két óránál ütközésed van ott nézd meg ,hogy melyik előadás és melyik gyakorlat. Előadásnál előfordul,hogy csak 1 időpontot hirdetnek meg így azt nem tudod variálni. A gyakorlatnál viszont több időpontot is kell,hogy hirdessenek. Szóval kell,hogy legyen olyan ami jó neked, mert ha tényleg mindkettőből csak 1-1 időpont van akkor az egész évfolyamnak ütközése lenne...ezzel csak azt akarom mondani, hogy előfordul,hogy az embernek ütközése van, viszont olyan nem,hogy csak 1-1 időpont van megadva mindkét tárgynál.
2015. aug. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Pár dolgot rosszul írtam:


" Szóval kell,hogy legyen olyan ami jó neked,"-ez nem teljesen igaz, lehet,hogy hirdetnek gyakorlaton 5 különböző kurzust, abból 3 betelik, neked marad klt választási lehetőséged és lehet,hogy mindkettő ütközik valami mással.


"ezzel csak azt akarom mondani, hogy előfordul,hogy az embernek ütközése van, viszont olyan nem,hogy csak 1-1 időpont van megadva mindkét tárgynál."


De igen, előfordul,hogy mindkét tárgynál 1-1 időpont van csak megadva, de csak abban az esetben ha mindkettő előadás. Gondolom eseteden a 2 ütköző tárgy közül nem mind a kettő előadás, mivel általában az előadásokat úgy szervezik,hogy ne ütközzenek egymással. Így feltételezem,hogy vagy egy előadásod ütközik egy gyakorlattal, vagy pedig egy gyakorlat egy másik gyakorlattal. Mint írtam,gyakorlatból kell,hogy több időpontot is hirdessenek, mivel eleve egy gyakorlaton alacsony a létszám, így több kurzust is kell hirdetniük belőle.

2015. aug. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Gyakorlat és elmélet ütközik mindkét esetben, de akárhol néztem, csak egy időpontot láttam a gyakorlati óráknál, úgyhogy szerintem is legjobb lesz, ha betelefonálok. Azért köszönöm a segítséget.
2015. aug. 26. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!