Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Még tudom használni az előző...

Még tudom használni az előző iskolámból levő diákigazolványomat?

Figyelt kérdés
Szeptembertől másik fősulin fogok tanulni levelezőn, viszont levelezős diákkal nem lehet tanuló bérletet váltani a vonatra, viszont nálam van az előző sulim diákja, érvényes matricával, na meg nappalis voltam, amire érvényesek a kedvezmények.. Szóval az új sulitól függetlenül, használhatom ilyen célra még a régit október 31-ig?
2015. aug. 25. 16:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Elméletileg október 31-ig érvényes a diák. Tanulóbérletet úgy tudom csak lakóhely és intézmény között vehetsz, de ezt lehet rosszul tudom. :)
2015. aug. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igen. De csak addig a településig bírsz bérletet venni vele ahol van az az iskola ahol nappalis voltál
2015. aug. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Mert ez úgy van, hogy Gödöllőn tanultam, oda szól a nappalis diákom, de Dunaújvárosban élek, szóval ezek szerint működik a lakhely-tanintézet dolog.
2015. aug. 25. 16:59
 4/10 anonim ***** válasza:
Jajj igen azt elfelejtettem leírni, hogy az az intézmény számít ami a nappalis diákodon van. köszönöm a 2.-nak, hogy kijavította. :) Ezek szerint nem tévedtem a bérletváltással. :)
2015. aug. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Akkor így működik a dolog?

Bp-Dunaújváros máv bérletet akarok venni..és ugye nem lehet Bp-t kikerülni, hogy tömegközlekedéssel Gödöllőre juthassak.

2015. aug. 25. 17:01
 6/10 anonim ***** válasza:
Budapest-Dunaújváros viszonylatra nem vehetsz, ha Gödöllőn van az intézmény, és Dunaújvárosban laksz. Csak Gödöllő-Dunaújváros bérletet vehetsz, persze október 31-ig, amíg a nappalis diákod érvényes. Ettől függetlenül nem vagy köteles Gödöllőig/-től utazni, de a bérletet csak így veheted meg.
2015. aug. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
De miért, Bp-Dújv vonalon a kalauz ellenőrzi, hogy van-e még egy bérletem Bp-Gödöllőre is? Szerintem nem érdekli, csak a saját járata.
2015. aug. 25. 17:07
 8/10 A kérdező kommentje:
vagy ha kérek egy igazolást "a tanulók vasúti kedvezménye igénybevételéhez" Bp-Dújv vonalra, akkor meg pláne lehet nem?
2015. aug. 25. 17:08
 9/10 anonim ***** válasza:

"De miért, Bp-Dújv vonalon a kalauz ellenőrzi, hogy van-e még egy bérletem Bp-Gödöllőre is?"

Igen, lényegében egyben kéne megvenned a bérletet.


"vagy ha kérek egy igazolást "a tanulók vasúti kedvezménye igénybevételéhez" Bp-Dújv vonalra, akkor meg pláne lehet nem?"

Ha kérsz és kapsz, akkor valóban nem lesz gond.

2015. aug. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Van benne logika.

Viszont emlékszem amikor Gödöllő-Bp re vettem bérletet és le akarták kezelni, akkor ezt a fehér igazolást adtam oda amiben Bp-Gödöllő volt beírva és békén is hagytak.

Szóval ha ugyanilyet kapok Bp-Dújv-ra akkor meg is lenne oldva?

2015. aug. 25. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!