Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érdemes elvégezni a tetováló...

Klesk kérdése:

Érdemes elvégezni a tetováló okj-t?

Figyelt kérdés
Szeretek rajzolgatni és a tetoválásokat is szeretem és szívesen lennék tetováló is. Nézegettem a tetováló okj-t csak elég húzós ára van (6 hónapig tart és havi 60e), és gondolkoztam hogy érdemes e elvégezni egyáltalán szokták kérni szalonokban? Mert ismerek pár tetoválót és ők otthon tanultak meg és nincs róla papírjuk, szóval nem tudom hogy érdemes lenne vagy inkább én is tanuljak meg otthon?

#OKJ #tetoválás #tetováló okj
2015. aug. 25. 20:33
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja és plusz 100 ezer a beiratkozás.
2015. aug. 25. 20:38
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem létezik tetováló OKj!

Ezt akárhol olvastad, vagy láttad, egy nagy kamu, vagy lehúzás. Ők elkérnek majdnem fél milliót, hogy "tanítanak"...

Vegyél egy kezdő gépet, malacbőrt, és minden mást, ami kell (filc, stencil, kesztyűk, vazelin...stb.), majd otthon kezdj el gyakorolni.

Közben fejleszd magad, olvass a témában sokat, tanuld meg a tetoválógép működését, az emberi bőr biológiai felépítését... és minden egyebet, ami hasznos és kell hozzá.

Gyakorolj sokat, sőt még többet! Ha disznóbőrre tudsz már értelmes mintát csinálni, akkor kérd ki tetoválók véleményét, beszélgess velük, járj el expókra...

Utána, ha már minden megy gond nélkül, akkor érdemesebb egy tetováló mellé szegődni, hogy figyeld őt, hogyan dolgozik... (kevés tetováló fogad tanítványt, de ők viszont rendesek és profik is!)

Amikor a mestered azt mondja, hogy kész vagy, akkor kezdhetsz el emberekre tetoválni. Elhelyezkedni meg még így is nehéz lesz!

Viszont 1-2 év alatt rendesen megtanulsz tetoválni. Egy kezdő szett mindenestől 150-ben bőven megvan, a maradék pénzt meg rakd félre, fog az még kelleni.


A tanfolyamokat meg felejtsd el, általában semmit sem tanítanak és mellé nagyon drágán. Lehúzás az egész.

Ha pedig bizonytalan vagy, akkor fogd meg a legjobb rajzaid (30-40 db-ot legalább!) és menj el egy tetoválóhoz vele, és beszélgessetek, hogy milyen munka is a tetoválás. Ha nem riaszt el az, hogy sok évig küzdeni kell, megalázkodni, majdnem vért izzadni is akár, mellé lát benned potenciált, akkor vágj bele. Ha pedig annyira nem, akkor menj el grafikusnak, vagy valami hasonló szakmára, és közben otthon tanulj tetoválni.


Remélem hasznos voltam!

2015. aug. 26. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 SzilKa ***** válasza:

Csatlakozom, nem létezik tetováló okj! Magad is ellenőrizheted az országos képzési jegyzék listájában, nem fogsz benne tetováló képzést találni!


A többit Blueskin már leírta.


Egy tetováló

2015. aug. 26. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Még nem láttam én sem
2016. márc. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!