Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Sima hegesztővel mit lehet...

Silent7272 kérdése:

Sima hegesztővel mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy ha elvégzek egy hegesztő tanfolyamot, ahol nem specializálódok semmire, azzal el lehet helyezkedni pl CO, vagy AWI hegesztőként is? A másik pedig, hogy ugyan ez az általános hegesztő megvan, akkor bármilyen minősítést meg lehet csinálni? Nem igazán vagyok jártas ezen a területen.

2015. aug. 25. 21:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Nemrég végeztem munkaügyis "nagy" Hegesztő tanfolyamon, ez négy eljárás: láng, fogyó, bevont, volfrám. Nem megúszható, mindet tudnod kell.
2015. aug. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék semmit megúszni belőle. Pont ellenkezőleg minnél többet szeretnék elsajátítani.
2015. aug. 26. 18:47
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha nem fogod ki a nagyon hulladék intézményeket (megjegyzem mostanában nagyon kiszórták az ilyeneket a munkaügyisek), akkor tényleg csak rajtad múlik. Én nem voltam jóban a mesteremmel, mégis nagyon megtanított, ahogy mást is. A csapat is jó volt egy-két mókás szociopatát leszámítva. Ma már csak arra kell ügyelnem, hogy a gyakorlatból ne essek ki nagyon kedvenc eljárásommal.
2015. aug. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
A nagy tanfolyam ahol több eljárásra megtanítanak az szakmunkás vizsga. Elhelyezkedni akkor tudsz ha hegeszteni is tudsz, gyakorolni kell! Minősítést betanított hegesztő is tehet nem kell végzettség. Azok a területek ahol végzett hegesztőt írnak elő, vagy a munkáltató nem akar vesződni a "pedig tudok ám hegeszteni csak ez a gép más mint amivel szoktam" emberekkel akkor csak képzett hegesztőket vesz fel. A papír nem ár, a képzés meg főleg, emeli a munkapiaci értékedet!
2015. szept. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 homo ludensz ***** válasza:
A papír tényleg nem árt viszont a papír még ha tenyérnyi címer meg pecsét is van rajta addig érvényes míg oda nem áll a hegesztő szakmunkás hegeszteni. Jó esetben az első URH vagy röntgen vizsgálatig mert az igen csak objektív szokott lenni. Gyakorlatból tudom mert nyomás alá zárt edényeket és tartályokat gyártottunk míg ott dolgoztam.
2015. szept. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez oda-vissza igaz. Nagyon szép tortadísz varratokat csinálnak tehetséges laikusok egy-két hónap gyakorlás után, papír se kell nekik hozzá, és még akár a röntgenen is átmegy (mondjuk az lehet, hogy nekik se két hónap, mire látják is, mikor mi történik), akár ismeretlen gépet is hamar beállítanak, aztán kapnak egy eltérő alapanyagot, és napokig dől a selejt, mert az elméletből a minimum nincs meg. Nyilván ilyen azért sajna a szakma elvégzése után se túl ritka. Mindenesetre elengedhetetlen, hogy tudás és gyakorlat együtt legyen. És meg merem kockáztatni, hogy az otthoni sufnigyakorlás+youtube még a legtehetségesebbeknek, akár a netről fellelhető összes (angol is) elméleti alapozást elsajátítva is kevés egy jó próbához kicsit szigorúbb helyen, míg egy jó mester az első három hónapban kiküszöböli azokat a hibákat, amiket kár lenne megszokni.
2015. szept. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is tanultam lakatos képzés mellet vagy három évig de hüje vagyok hozzá mint a s.gg .Keményforrasztás lánghegesztás az soha életembe nem ment, ivvel még el co val még el heftelgetek awi hoz meg soha nem is értettem.

rakás sz.r az egész.

2016. aug. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!