Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hány évet kell tanulnom...

Hány évet kell tanulnom ahhoz, hogy pszichológus legyek?

Figyelt kérdés
Mennyi az alapképzés, és a mesterképzés hány év? Utána mennyi évet szükséges tanulnom még, hogy iskolapszichológus legyek? Arra is gondoltam, hogy saját "rendelőt" (ez a szó nekem a kórházat juttatja először eszembe, ezért tettem idézőjelbe) nyitnék, és ott fogadnék tinédzsereket, ez esetben hány év képzésre lenne szükségem? Kérlek, írjátok le részletesen, hogy mivel hány évet kell pontosan tölteni. Köszönöm előre is!

2015. aug. 27. 17:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
3 év az alap, 2 a mester, persze ha nem csúszol. Utána még szakirányú továbbképzésen ajánlott részt venni, ami 2-4 év között mozog.
2015. aug. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A szakirányú továbbképzés pontosan mit takar? Gyakorlat, kell még vizsgát tenni bizonyos témákból? Azért nem egészen értem, mert messze vagyok még az érettségitől, így ennyire komolyan még nem olvastam utána ezeknek, csak tervezgetek.
2015. aug. 27. 17:17
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha pl. klinikai szakpszichológus szeretnél lenni, akkor ilyen szakirányú továbbképzésen kell részt venned. Ha pszichoterapeuta, akkor szintén. Az iskolapszichológushoz nem hiszem, hogy ennyi év szükséges.
2015. aug. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ha "rendelőt" szeretnék nyitni és úgy kívánok embereket fogadni, akkor sem kell kilenc évig járnom?
2015. aug. 27. 17:19
 5/9 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy magánrendelőt nyiss, nagyon sok mindenre van szükség, azon kívül, hogy x évet tanulsz. A magánrendelőhöz biztosan kell a pszichoterapeuta végzettség, az pedig a kötelező 5 év után két szakképzést jelent még. Az egyik pszichológus ismerősöm most 40 évesen jutott el odáig, hogy magánpraxist tud nyitni, azelőtt nem volt rá lehetősége.
2015. aug. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ajaj :( Ha jól értem, harmincéves korom felé még a tanulmányaimat sem fejezem be, és ezért nem tudok magánrendelőt nyitni? Ha jól értem, nem a pénz a legfőbb probléma?
2015. aug. 28. 17:44
 7/9 anonim ***** válasza:
De, a pénz is. Ugyanis a mesterképzés végéig még el lehet jutni olcsón, ha jól tanulsz és államira vesznek fel, viszont utána a szakképzések mind fizetősek, kötelező mellette munkaviszony is, tehát dolgoznod kell a szakmában. Amellett még lassabban megy a tanulás, ráadásul terapeutasághoz kötelező 200 óra önismereti terápiára járni, szintén saját zsebből fizetve... Úgyhogy részben a pénz a probléma.
2015. aug. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
86%
Én a pszichológusi pályát csak azoknak ajánlom, akiknek rengeteg felesleges idejük van, és valaki el tudja őket tartani minimum 30 éves korukig... mondom ezt végzős pszichológus hallgatóként.
2015. szept. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
80%
Szia, na sikerült?
2021. aug. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!