Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emberek akik busszal utaznak...

Emberek akik busszal utaznak suliba? Kérdés bővebben a leírásban

Figyelt kérdés
Na szóval, most leszek kilencedikes, nagyon ciki, de még csak párszor utaztam egyedül busszal, és nem tudom mi hogy megy :/ Ha van bérletem azt felmutatom a buszsofőrnek, az ad jegyet és ennyi?? Nagyon nem értem és nem szeretnék beégni... Legyetek szívesek normális válaszokat adni.. :(

2015. aug. 31. 15:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha van bérleted, akkor nem ad semmit, simán felmutatod, és bemész a buszba. Ha jönne kalauz (nagyon ritkán van, 18 év alatt kétszer láttam összesen buszon), annak is elég megmutatni a bérletet.
2015. aug. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Távolságin és úgy szoktam, hogy felmegyek, köszönök, rámosolygok a sofőrre, megmutatom neki a bérletem, aztán leülök (ha van hely).

Városi buszon általában nem tudok köszönni, néha még oda se néz, hogy felmutatom-e a bérletet.

Ha nincs bérleted, akkor megállsz a sofőrnél mondod neki, hogy XY-ig kérsz jegyet (távolságin), városin meg mondod h jegyet szeretnél.

2015. aug. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Távolságin csak felmutatod a bérleted és köszönsz. Diákot készítsd elő, nálunk van olyan sofőr akivel heti szinten találkozok, de mindig kéri, emellett van olyan, aki sosem. Jegyet nem kapsz, csak megnézi és mehetsz tovább leülni.

Városin pedig csak felszállsz és ha jön ellenőr, akkor megmutatod neki, ilyenkor általában kérik a diákot is távolságin is.


Amikor először utaztam busszal megvártam, míg az előttem lévők felszállnak és megnéztem mit csinálnak.

2015. aug. 31. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek!! :)
2015. aug. 31. 17:22
 5/5 A kérdező kommentje:
Na túlestem rajta, minden oké volt :D
2015. szept. 1. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!