Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A diákigazolványom már nem jó?

A diákigazolványom már nem jó?

Figyelt kérdés
Mától kezdődött a 2015-16os tanév, ha én már nem járok nappali tagozatra, hanem munkát keresek, akkor szeptember 1.től (mivel nincs rajta az ezévi matrica) akkor nincs többé diákkedvezményem, és a tömegközlekedésen is csak jeggyel mehetek? Vagy Október/Novemberig 1ig jó valamelyik?
2015. szept. 1. 16:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Október 31-ig érvényes az előző évben (felsőoktatásban félévben) kapott matrica. Addig igénybe veheted az ezáltal kínált kedvezményeket, viszont utána nem. Gondold csak végig, akik most elkezdték a sulit ők sem rögtön az első nap kapnak matricát, hanem majd szeptember vége, október eleje környékén.
2015. szept. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :)
2015. szept. 1. 18:08
 3/3 anonim ***** válasza:

Diákjegyet bárhová kérhetsz vele, de diákbérletet csak aközött a 2 hely között válthatsz ki, ami a lakhelyednél van feltüntetve (mondjuk Nyíregyháza) meg a diákigazolványt kiadó suli helye között (pl Debrecen)

Vehetsz te diákjegyet pl. Pestre, de bérletet csak Nyíregyháza és Debrecen között (én is így jártam)

2015. szept. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!