Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Saját jogon kapom a családi...

Saját jogon kapom a családi pótlékot, szeptembertől egyetemre járok. Emelett vállalhatok diákmunkát?

Figyelt kérdés
2015. szept. 3. 10:01
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Ha egyetemista vagy,akkor nem jár családi pótlék!
2015. szept. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Első, ha nem értesz hozzá, ne válaszolj. Saját jogán, oda van írva, tudod, mit jelent?


Kérdező, ha 3 hónapig meghaladja a jövedelmed a minimálbért, akkor kell jelezni, és szüneteltetik az ellátást. Ha később nem dolgozol, újra folyósítják.

2015. szept. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
27%

Bocs, de nemcsak akkor jár a csp. ha középiskolában tanul? Értem, hogy saját jogon, de itt ezt írja:

"Saját jogán jogosult iskoláztatási támogatásra az a közoktatási intézményben a tankötelezettsége megszűnését követően tanulmányokat folytató személy,

akinek mindkét szülője elhunyt,

akinek a vele egy háztartásban élő hajadon, nőtlen, elvált vagy házastársától különélő szülője elhunyt,

aki kikerült az átmeneti vagy tartós nevelésből,

akinek a gyámsága nagykorúvá válása miatt szűnt meg,

aki a szülővel, nevelőszülővel, gyámmal nem él egy háztartásban, vagy

ha az iskoláztatási támogatást - a gyámhatóságnak a szülői ház elhagyását engedélyező határozatában foglaltak szerint - a nagykorúságát megelőzően is a részére folyósították,

annak a tanévnek az utolsó napjáig, amelyben a huszadik - a fogyatékos személyek jogairól és esélyegyenlőségük biztosításáról szóló 1998. évi XXVI. törvény alapján fogyatékossági támogatásra nem jogosult, de sajátos nevelési igényű tanuló esetében huszonharmadik - életévét betölti. [Cst. 8. § (3)]"

2015. szept. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

amit kimásoltál, az iskoláztatási támogatás. A csp évek óta két részre oszlik, nevelési és iskoláztatási támogatás.

Saját jogú nevelési ellátás a fogyatékkal élőknek jár, 18 éves korukat követően.


Saját jogán jogosult nevelési ellátásra a tizennyolcadik életévét betöltött tartósan beteg, illetve súlyosan fogyatékos személy az iskoláztatási támogatásra való jogosultság megszűnésének időpontjától.

2015. szept. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Oké, de akkor a kérdező fogyatékos, vagy tartósan beteg? És mondjuk úgy egyetemista? De, ott van, hogy csak közoktatásban tanulóknak jár a csp, (vagy iskoláztatási támogatás). Az egyetem pedig nem közoktatás. Vagy akkor hogy van? (tényleg érdekel, nem kötekszem!)
2015. szept. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
48%

Nevelési ellátás ját addig, míg nem megy általánosba.

Közoktatásban iskoláztatási jár.

MAjd 18 felett fogyatékkal élőnek ismét nevelési ellátás.


Csak az iskoláztatásinak feltétele a közoktatásban való részvétel. Fogyatékkal élő nevelési ellátást kap saját jogon, amihez nem kell közoktatás, sőt, felsőoktatás sem, akár 50 évesen is kaphatja, hacsak nem előnyösebb számára a fogyatékossági támogatás...

2015. szept. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%

Köszi. Legalább ezt is tudom.

(De ha a kérdező fogyatékos, akkor hogy egyetemista?)

2015. szept. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne egyetemista? NE súlyos értelmi fogyatékosban gondolkozz. LEhet hallássérült, mozgássérült... nekem két vak csoporttársam volt az egyetemen. ÉS tartósan beteg is lehet, mondjuk cukorbeteg...
2015. szept. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
49%
Igazad van, én értelmi fogyatékosra gondoltam.(látszik, hogy gyógypedagógus vagyok) A többi eszembe sem jutott. Köszi.
2015. szept. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!