Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha színtévesztő vagyok, B...

Ha színtévesztő vagyok, B kategóriás jogosítványom lehet attól?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék jogosítványt csak szégyellem és félek is attól hogy a doki elküld mert színtévesztő vagyok.

2015. szept. 4. 17:46
 1/6 anonim ***** válasza:
ha nem durva a színtévesztésed, akkor lehet.
2015. szept. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Sose szégyelld. Egyedi vagy. A színtévesztés azért tudott fennmaradni, mondják, mert néha előnyösebb, mint a normál színlátás. :)

Az tény, hogy sok hátránnyal is jár. Ezért praktikus olyan párt keresni, aki nem az. :D

De ami a kérdést illeti, én rendelkezem mindkettővel, B-vel is és színtévesztéssel is. Azonban marhára nem mindegy, hogy milyen is a színtévesztés, ezért a részletes vizsgálatot nem kerülheted el.

Amikor én szivoláztam ezzel (ugyan az elég régen volt), akkor az orvosok fele totál tudatlan volt ebben, úgyhogy ne hagyd magad. Konkrétan nálam ez úgy volt (bocsánat, hogy untatlak), hogy serdülő koromban vitorlázórepülni akartam, kiderült, hogy színtévesztő vagyok, lelkemre kötötte a szemorvos, hogy sose vegyek autót. 10 év múlva egy családi ismerős orvos ült nálunk a nappaliban, és kérdezte, van-e jogsim. Á, mondom, nincs, izé vagyok. Azt mondta, hát az nem olyan egyértelmű, a pályaalkalmasság-vizsgáló intézetben döntik ezt el. Jó, ezen felbuzdulva elmentem az üzemorvoshoz, mondom, hogy jogsit szeretnék. Elővette a Ishihara elvtársat, mondom neki, mielőtt kinyitná, hogy ez nekem nem fog menni, mert... Hát akkor alkalmatlan, mondta, s mielőtt befejezhettem volna a mondatot, már rá is ütötte a bélyegzőt, és visszahajította a kartont. Igen, mondom, de, bocsánat, azt mondták, hogy a pályaalkalmassági... Ja, hát ha azt az utat választja, akkor menjen, mondta, visszavette a kartont, áthúzta az alkalmatlant, leszignálta, lepecsételte, és írt egy beutalót. Elmentem, 5 perc, mentem haza a papírral, hogy B-re alkalmas. :D

2015. szept. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem untattál sőt nagyon is köszönöm az ilyen pozitív választ, csak tudod attól rettegek hogy bemegyek és az egész álmom romba dől mikor kimondja hogy "Alkalmatlan" amúgy ha ezeket a színtévesztős teszteket csinálom akkor sok olyan van amit ki tudok venni könnyen, de sajnos van olyan amit egyáltalán nem.
2015. szept. 4. 18:44
 4/6 anonim ***** válasza:
Lehet.
2015. szept. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A "fokozatot" már nem azzal nézik, azzal csak a "típust" állapítják meg, gondolom én. Az anomaloszkóp nevű izét kellett beállítgatnom.
2015. szept. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szóval a számok magukban nem jelentenek sokat, de én például a színtévesztős szemüveg felmérési adatlap szerint "szabad szemmel" 17 pöttyöset nem ismertem fel a 25-ből...

(a szemüveggel meg mindet felismertem, bár egyet csak segítséggel - de a szemüveg nem megoldás a jogsinál, mert nem ismerik el)

2015. szept. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!