Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Frissen végzett orvosként...

Frissen végzett orvosként hogy zajlik az álláskeresés, a rezidensfelvétel?

Figyelt kérdés
2015. szept. 8. 20:16
 1/6 anonim ***** válasza:
67%

Ha jól gondolom, te jártál valami olyasmi helyre, hogy egyetem.


Namármost, ott van egy rakat ember, akik sokkal kompetensebbek ebben a témában.


Felvetődik a kérdés, hogy miért nem őket kérdezed meg?

2015. szept. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Viccesen, pláne ilyen időkben, mikor variálnak mindent és senki sem tud semmit...

Egyébként megkeresed a kórházakat, leadsz egy csomó önéletrajzot, háborogsz, hogy mindenki cseszik rád és várod a csodát:)

A legcélszerűbb már a hatodévet arra a helyre szervezni, ahol később dolgozni szeretnél.

2015. szept. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hatodéves medikusként megtudtam ismerőstől annak az osztálynak az osztályvezető főorvosának a telefonszámát, ahova menni szerettem volna. Eztán felhívtam, megbeszéltünk egy időpontot, találkoztunk, és közölte, hogy fel vagyok véve, majd mikor már meg volt a diplomám volt egy formális állásinterjú is.
2015. szept. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok. Na jó, nem feltétlenül ennyire borzasztó a helyzet, csak mikor a kommentet írtam, kicsit elegem volt épp:)


Az, hogy mennyire nehéz állást találni, erősen függ attól, hogy milyen szakterületen szeretnél dolgozni, valamint attól, hogy hol. Vannak olyan helyek, ahová lasszóval vadásszák az embereket szinte minden területre, annyira nincs orvos. Viszont vannak olyan kórházak, ahová kb. akkor lehet bekerülni, ha protekciós vagy, vagy ha fél évet ledolgozol teljesen ingyen..:D És vannak olyan szakképzések, amiből az egész országban 1-4 helyet hirdetnek.


Szóval okosan kell választani és helyezkedni:)

2015. szept. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
25%
Khmmm khmmm talán nem klinikára kellene menni pénzes szakmára...
2015. szept. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
75%
Megjegyzem összes ismerősöm talált munkát, aki idegsebész szeretett volna lenni, pedig annál kevesebbet szinte semmiből nem képeznek.
2015. szept. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!