Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha egyetem mellett nem járok...

Ha egyetem mellett nem járok el bulizni, és nem is dolgozom, az órákra pedig rendesen bejárok, akkor is rossz lesz a vizsgaidőszak?

Figyelt kérdés
Rendszeresen hallom mindenkitől, hogy milyen szörnyű a vizsgaidőszak, hogy éjszakákon át kell tanulni, meg állandóan kávézni kell, de ezek az emberek mindig arra hivatkoznak, hogy végigbulizták az évet. Én szerencsére utálok bulizni, dolgoznom pedig nem kell, mivel államilag finanszírozott vagyok, az órákról lógni nem tervezek, ebben az esetben is olyan szörnyű lesz a vizsgaidőszak, mint másoknak? Most vagyok elsős, az egyetlen viszonyítási alapom az érettségi, annál mennyivel lesz keményebb?

2015. szept. 13. 21:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk könnyebb lenne, ha megmondanád, hogy mit tanulsz, de két külön egyetemen is teljesen más. Én mindig sokkal jobban bírtam a vizsgákat, mint a szemináriumi állandó hajtást, amikor be kell járni minden nap, elmegy az egész nap és akkor utána ülj még neki...

Azért nehezebb lesz, mint az érettségi, az tényleg nevetségesen fel van fújva.

2015. szept. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez leginkább az adottságaidtól függ és, hogy melyik egyetem melyik szakán vagy.

Lehet, hogy ugyan azon egyetem, ugyan azon a szakán az egyik ember vért pisál, hogy átmenjen, más meg vizsga előtti napon átfutja a tanulni valót és mégis átmegy, ez van. Ezt neked kell kitapasztalnod, a lényeg, hogy a parázás nem fog segíteni. Te tudod milyen adottságod van, már most is tapasztalhatod, hogy az anyag mennyire ragad meg, mennyire érted, ez alapján te tudod megválaszolni magadnak a legjobban a kérdést. Szerintem az érettségihez nem lehet hasonlítani. Optimális esetben most már azt tanulod ami érdekel (persze vannak olyan tantárgyak amelyek nem érdekelnek, de összességében), ezért alapból más a motivációd is, legalábbis én eddig egyik vizsgámhoz sem álltam olyan undorral hozzá mint anno érettséghez.

Ha jót akarsz amúgy akkor folyamatosan készülj és akkor biztos nem lesznek álmatlan éjszakáid vizsgaidő előtt és nem kell koffein tablettán élned.

2015. szept. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én se járok el bulizni, mégis szívni szoktam.

Az egész azon múlik, hogy mennyire vagy szorgalmas és mennyire tudod jól beosztani az idődet. Ha ezek megvannak, nem fogsz belehalni.

2015. szept. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!