Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy államvizsgára előre...

Egy államvizsgára előre kiadják majd a tételeket? Hány lesz belőle összesen? És a szakdolgozat témája minek kell lennie, azt honnan tudom majd meg?

Figyelt kérdés
Másodéves BA-s vagyok, tapasztalatlan és naiv 20 éves, bocs ha hülyeségeket kérdezek. A tételeket előre lehet tudni? Azt hiszem, olyan 30 körül van, de nem vagyok benne biztos. Ha kiadják, mennyi idővel vizsga előtt adják? Vagy ez úgy van, hogy az összes eddigi tárgyat, amit teljesítettem újra be kell vágni és emlékezni minden szóra a digitális tananyagból? Ha tényleg csak 30 tétel van, amit előre kiadnak (+ a szakdolgozat és annak megvédése), akkor mért aggódnak amiatt sokan, hogy kevés az idő meg ilyesmi? Több vagy kevesebb dolgot kell megtanulni, mint érettségire kellett (a nehézségtől eltekintve)? És mi a helyzet a szakdolgozattal (fenti kérdés)?

2015. szept. 14. 19:52
 1/6 A kérdező kommentje:
*témájának
2015. szept. 14. 19:54
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez szakonként változó.

Egyébként előre kiadják a tételeket/témaköröket (bár olvastam itt már olyat, hogy valakik féltek, mivel a szakjukon soha nem adják közzé a tételsort, ergo bármit kérdezhetnek tőlük). Az, hogy hány darab - szakfüggő. Van, ahol 30, van, ahol 120. Nekünk pl. vizsga előtt évekkel kiadták már, soha nem változtattak rajt, ezért tudtuk, hogy milyen lesz idén is.

Azért aggódnak sokan, mert itt a 30 tétel nem 30 tétel ténylegesen, hanem olyan nagy tételek és témakörök, hogy 5-6-7 korábbit magukban foglalnak, ergo ténylegesen nem 30 tételt, hanem 150-180-210 tétel kell megtanulni.

2015. szept. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Erősen szaktól függ. Nekem magyar szakon ki volt adva 50 irodalom és 50 nyelvészeti tétel szakirodalommal együtt, mindkettőből kellett húzni, előtte szakdogát védeni plusz az előre kiadott 2 kötelező kérdésre kielégítően válaszolni.

Villamosmérnökit is végeztem, ott ugyanez volt (BME).

A tételsor általában ki van adva, a szakdolgozat témájára minimum javaslatok szoktak lenni minden félévre vonatkozóan az egyetemeken, illetve olyan tanárt környékezz meg, ha van már elképzelédsed, aki valószínűleg foglalkozik az adott területtel.

24N

2015. szept. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A "csak 30" tétellel azért óvatosan bánnék, mi van, ha mindegyikre 150 oldal tanulnivaló van? Vagy felsorolnak kötelező irodalomként 10-20 szakcikket tételenként (láttam már ilyet is).


Van, ahol eleve kihirdetnek szakdolgozati témákat, és azt is, hogy kik a konzulensek. De saját témát is választhatsz, csak meg kell beszélni a tanszékvezetővel, hogy engedi-e. De a legegyszerűbb az, hogy első körben keresel egy szimpatikus tanárt, megkérdezed, hogy vállalná-e a konzultációt és tudna-e ajánlani témát.

2015. szept. 15. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szakfüggő, szóval olyanoktól érdemes tájékozódni, akik ott és azt végezték, amit te.

Nálunk (orvosi) nem volt kiadott tételsor, bármit kérdezhettek a 6 év anyagából. Persze főleg azokból kérdeztek, amikből hatodévben szigorlatoztunk, de az is 6 tárgy.

2015. szept. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Na szóval, nekünk "csak" 20 tétel volt mesterszakon, és csak szakirányos tárgyból. gondolom osztatlan képzésnél ez jóval több. Itt viszont max 1 hónapot szán rá az ember, van aki 1 hetet... Nálunk se nagyon változtattak, abban viszont jelentős a változás, hogy melyik félévben ki adja le az anyagot, milyenek a slide-jai, stb. De inkább általános tudást vártak el. Ha jófejek, nem itt fognak szívózni.
2020. júl. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!