Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valóban kihagyom az egyetemi...

Valóban kihagyom az egyetemi élet "lényegét", ha nem járok el bulizni?

Figyelt kérdés

Idén kezdtem az egyetemet, egy elég kemény szakon, amit rengeteg szaktársammal ellentétben tényleg komolyan veszek (sokan már az ELSŐ előadásokra se jöttek be. Bár lehet, hogy ez csak nekem fura)

Minden héten van buli, amit az egyetemi HÖT szervez, egy szórakozóhelyre a városba. Nem szeretem az ilyen zenét, ma akkor élvezném, ha retró számokat játszanának (ezt biztos cikinek tartják páran, de nem zavar :) nekem ez tetszik), nem iszom alkoholt, mert nem bírok semmit sem meginni, ami nem víz, egyszerűen felkavarják a gyomromat más innivalók (tehát üditőket sem iszom), undorodom a cigifüsttől stb. Ma ezt elmeséltem így pár szaktársnak, akik közölték velem, hogy antiszociális vagyok és, hogy kihaoym az egyetemi élet lényegét.

Kedvelem a baráti körben tartott bográcsozást, szeretek utazni (főleg barátokkal), a házibulikban is szívesen veszek részt, de nekem egyáltalán nem hiányzik, hogy hajnalig legyek egy csomó részeg között, úgy hogy reggel nyolckor előadás van (és katalógus), ráadásul sokan 10ezer forintokat elvernek egy éjszaka alatt.. Lesz nemsokára szabad egyetem is, fakultatív egyetemi programokon részt veszek, érdekődöm a diákszervezetek iránt is, de elbizonytalanodtam emiatt, amit ma mondtak. Szinte a szak kétharmada ott lesz a bulin (legalábbis a csodálatos FB esemény szerint). Valóban ez a lényege az egyetemi életnek?


2015. szept. 15. 21:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Egyáltalán nem muszáj ebben részt venned. Csak akkor kell úgy érezned, hogy kimaradsz valamiből, ha egyébként ez a te világod. Én sem bírom annyira ezeket a dolgokat, egy kari bulin sem voltam még ott, helyette más módon járok szórakozni, más emberekkel. Az egyetemi életnek nincsen "lényege", de az fontos, hogy ne feszülj rá, érezd jól magad. Ha te így érzed jól magad, akkor az tök szuper! Én pl. tanulni járok egyetemre, ehhez mérten is viselkedek.
2015. szept. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
84%
A bulik nem az egyetemi élet lényegét, hanem a sallangját, méghozzá néha piszkos sallangját jelentik. Jobban teszed, ha kihagyod és valami értelmesebbel foglalkozol! Barátaid ettől még lesznek, sőt lehet, hogy többen, legfeljebb mások.
2015. szept. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
67%
Pacsi! Én nem vagyok antiszoc, de ki nem állhatom a bulizást. Lealjasodnak az emberek, és fel nem foghatám, miért jó nem emlékezni semmire, meg szánalmasan viselkedni a piától... Szóval, ne parázz. Ilyen vagy. Vagyunk így egy páran.
2015. szept. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!