Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lerakhatom idén az angol...

Lerakhatom idén az angol középszintű érettségit? Meg lehet nézni valahol az előző évi érettségiket?

Figyelt kérdés
Tavaly (9-ben) kezdtem angolt tanulni, és mivel én eddig németet tanultam, ezért kezdő csoportot kaptam. Annyira kezdőt, hogy az egy év alatt most tartunk a 2. ideidőnél: a Simple Pastnál. Annyira utálok bejárni, semmit nem tanulok, mert ezeket már évek óta tudom (nem, nem jártam tanárhoz). A tanár is egy gyökér, mert annyi leckét ad hogy alig van kedvem nekiállni, főleg ilyen anyagból. Osztja nekem az észt, mintha nem tudnék angolul. Ráadásul a kiskedvence (aki egy másik tanár gyereke, mert miért ne) annyira idegesítő. Isteníti a tanárnő őt, hogy mennyire jól tud angolul (f4szt.. semmit nem tudna kezdeni külföldön ezzel a nyelvtudással...). Azt meg nem ismeri el a tanárnő hogy az én nyelvtudások bőven a csoport felett van. Egy szó mint száz, a kérdésem a fenti. Lerakhatom-t tavasszal az érettségit, hogy többet ne kelljen bejárnom, vagypedig szenvednem kell vele. Illetve meg tudnál valahol nézni az előző évi érettségiket, hogy tudja mivel állok szemben?

2015. szept. 17. 14:46
 1/1 anonim válasza:

Sajnos attól, hogy megcsinálod a középszintű érettségit, ugyanúgy be kell majd járnod órára. Sőt, ha emeltszintűzöl és megcsinálod a felsőfokú nyelvvizsgát, akkor is. Sajnos ezek nem mentesítenek a bejárás alól. Mivel még nem teljesítetted az egész középsulis követelményt, osztályozó vizsgát kell tenned, ami a következő két évre meghatározza a jegyedet, tehát bejársz, de jegyet nem kapsz. (Én is így csináltam, csak én 11.-ben közepeztem)

A google pedig a barátod, keress rá :) mondjuk "középszintű angol érettségi feladatsorok"

2015. szept. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!