Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Bursa Hungarica Ösztöndíj...

Bursa Hungarica Ösztöndíj pályázati űrlapján találtam több kérdést is, ami számomra nem egyértelmű? Lent a többi

Figyelt kérdés

1. Büntetőjogi felelősségem tudatában nyilatkozom arról, hogy a Magyar Honvédség és a rendvédelmi feladatokat ellátó szervek hivatásos és szerződéses állományú hallgatója vagyok

ez mire vonatkozik? ha én a győri egyetemen tanulok, akkor ez rám nem érvényes?

2. megjelölhetem, hogy önfentartó és eltartott is vagyok egyszerre, vagy csak az egyik kategóriába tartozhatok?

3. a pályázó gyámolt. én már 23 éves vagyok tehát felnőtt, de a nagyszülőm még mikor kiskorú voltam gyámságba vett. akkor ez igen v nem?



2015. szept. 25. 13:15
 1/1 anonim ***** válasza:

1. Azt csak el tudod dönteni, hogy a Magyar Honvédségnél vagy egyéb rendvédelmi szervnél vagy-e hallgató vagy sem. Ha nem tudod eldönteni, akkor nem neked való a felsőoktatás sem...

2. nem jelölheted meg mindkettőt egyszerre. Nem igazán érted ezek szerint a szavak jelentését. Önfenntartó az, akinek rendszeres jövedelme van. Eltartott az, akinek nincs, és más jövedelméből él.

3. Te most jelenleg gyámolt vagy? Ha nem, akkor ne azt jelöld be.

2015. okt. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!