Szerintetek mit tegyek?

Figyelt kérdés

18 éves fiú vagyok. Idén végzem el a szakközépiskolát, amely végén kapok egy érettségit és mivel kéttannyelvű szakra járok, egy felsőfokú angol nyelvvizsgát is.

A középiskola befejeztével szeretnék a suliban maradni technikusképzésre (vegyipari technikus), hogy legyen valami szakmám.

A gebasz csak annyi, hogy nekem ez alatt a 4-5 év alatt sikerült olyan szinten megutálni, hogy minden porcikám az ellen van, hogy én ezzel foglalkozzak..

Másik dolog, ami nagyon érdekel, (hobbim is egyben) az a közlekedés. Éppen ezért úgy gondoltam, hogy megpróbálok elvégezni egy közlekedésmérnökit, azaz komolyabban foglalkozok a témával...

A szívem viszont affelé húz, hogy valamilyen vasúti járművezető legyek, ugyanis ezek nekem nagyon tetszenek (főleg a metró)

Tehát lényegében: Mi a fenét kéne csinálnom? Tanulni már nemigen szeretek (amiket jelenleg tanulok azok baromira még csak nem is érdekelnek) viszont egy vasúti járművezető pedig nem keres valami jól/nem indul minden nap tanfolyam/egy idő után meg lehet unni..

Viszont nem szeretnék olyan munkát végezni semmiképp, amit tiszta szívemből rühellek..(volt már rá példa, lassabban ment el a 8 óra mint az egész nyár, hamar fel is mondtam)



2015. okt. 9. 17:35
 1/2 anonim ***** válasza:
Olyat ne végezz el, amit utálsz, időpocsékolás. Ha utálod a sulit és a vegyipart, akkor ne pocsékolj rá időt és energiát. Hiába van szakmád, ha utálod és nem akarsz csinálni vele semmit sem. Menj továbbtanulni olyan helyre, ahol azt tanítják, amit szeretsz. Azt tanulni is könnyebb! Ebből a szempontból tök jó választás a közlekedésmérnök. Diploma után pedig, angol felsőfokkal már seperc alatt lehetsz szakfordító vagy tolmács, inkább arra költs el némi pénzt és időt, és azzal keresni is lehet. Mellette meg vezetheted a metrót, szabad idődben fordítasz valamennyit, így kecske és káposzta is megmarad.
2015. okt. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Azért szeretném ezt a szakmát, hogy legyen valami amivel vész esetén el tudok valahova helyezkedni valamire való fizuval..

Fordító nem szeretnék lenni, engem legfőképpen a közlekedésszervezés és az ehhez kapcsolódó dolgok vonzanak..

2015. okt. 9. 18:26

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!