Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Meg lehet bukni tesiből?...

Meg lehet bukni tesiből? Készségtantárgy, nemde? Miért kötelező?

Figyelt kérdés

Múlt évben 4 osztálytársam is megbukott tesiből, mert nem vetkőztek át és nem futottak az esőben, hóban, fagyban.


Szerintem diszkriminatív az, hogy a kövér fiataloknak is azt kell csinálni mint a sportoló gyermekeknek. Utána a diáktársai kiközösítik azért mert úgy mászik a földön mint egy zsírgolyó. Erre senki se figyel?


2015. okt. 12. 18:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

nekem pótvizsgázni mellett belőle:DD mert nem jártam be,nem volt meg az óraszámom,vagy mi...

ugrálni kellett a "zsűri" előtt fél órát és átengedtek mindenkit xD


de igen,az szemétség,hogy a zsírgolyóktól is ugyanaz az elvárás,mint a jó kondiban lévőktől.

ez csakis a tanáron múlik,hpgy megszeretteti,vagy megutáltatja a mozgást a diákjaival

2015. okt. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

A legtöbb bukás a "nem akarok tesizni", és az "otthon hagytam a felszerelésem" miatt van.

Ha az uzsidoboznak könnyített feladatokat adnak, akkor a sportos gyerek akadhat ki, hogy ez diszkriminatív.

Ha a gyerek bejár órára, egy tesitanár azzal értékeli, hogy alapból ad neki egy 3-ast, ha látja rajta, hogy próbálkozik az már a 4-es és ha még lelkes is, akkor megvan az 5-ös, és lehet, hogy nem tud egy fekvőtámaszt megcsinálni, de legalább megpróbálja.

2015. okt. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

a bukásnak nincs ahhoz köze, hogy valaki, ahogy te írtad "zsírgolyó"

mi anno senkit nem néztünk le azért mert kövér volt. bár elhiszem hogy sajnos vannak ilyen fiatalok

de nem azért mert buktatják meg őket mert van rajtuk felesleg, hanem mert látszik a hozzáállásukon, és egy cseppnyi akaraterőt nem lát rajtuk a tanár. az egy dolog hogy valaki nem szeret mozogni, de nem kell hangoztatnia, és nem kell úgy viselkednie hogy a tanár leolvassa róla.

szerintem ugyanúgy elvárják hogy aktívan részt vegyen a diák a tesiórán, mint bármelyik más órán. nem hiszem hogy ezt lehetetlen teljesíteni, akármilyen kövér diákról is beszélünk.

2015. okt. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Viszont tudok pár kövér srácot akit kicsúfolnak középiskolába azért mert pl. nem tud rendesen kúszni-mászni, egyszerűen bejönnek órára a menőgyerekek és köpködnek szegény "zsírgolyókra" nekem ez furcsa, a tanár se szól rájuk inkább még nehezebb feladatokat ad a diákoknak...
2015. okt. 12. 20:20
 5/9 vonószenekar ***** válasza:
56%

Mit értesz azon, hogy ,menőgyerekek'?

Ahhoz, hogy ilyen légy, tudod, hogy mennyi lemondás kell?

A fiam országos bajnok volt, minden nap kétszer ment edzésre, hétvégenként versenyekre.

17 éves korában abbahagyta, hogy a felvételijére tudjon tanulni. Azóta csak focizik, de így is 'menő', mert mindenki tudja mennyi munka van mögötte.

Járj el hetente többször futni, kondizni , és nem lesz gond a testnevelés órákon.

2015. okt. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Hülyeség az egész tesi óra. Az lenne a lényege, hogy mozogjunk, de hogy néha milyen komolyan veszik az valami elképesztő. Én most állok bukásra, tavaly épp, hogy átmentem.

Pedig nem vagyok zsírgombóc, mindig végig csinálom a feladatokat (ami egyébként az egész lényege), mégse képes beírni egy k_rva kettest a tanár. Arról ne is beszéljünk, hogy lerontja az egész átlagom.. F_szság az egész.

2015. okt. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

tegnap 22:09 (2015.10.12 22:09)


Félreértettél vagyis én írtam rosszul, nem úgy gondoltam, itt a menő a ecsethajú pálcika gyerek azokról beszéltem ( utaltam) Gratulálok amúgy a gyermekednek. :)

2015. okt. 13. 18:52
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen "menő" csávókat kéne a legjobban megszopatnia a tanárnak. Mellesleg ők azok akik leginkább skippelik a tesiórát.

Nekünk jó arc volt a tesitanárunk, év elején megcsináltuk a felméréseket, aztán egész évben játszottunk, főleg kidobóztunk. Meg aki nem hozott cuccot (általában 2-3 ember) az is megúszhatta az 1-est, ha fent a galérián ping-pongozott vagy tollasozott.

Aztán év végén megint a kötelező felmérések, bár csak a látszatért, mert az év elejihez képest mindenből 5-6-al többet ír be, hogy ne cseszegessék, hogy van eredménye a tesinek :D

Egy játékszabály volt, aki magasról beleszarik és nem jár be csak az bukik.

2015. okt. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Nekem egy nagy hülye a tesi tanárom(sajnos)tavaj azzal cseszegetett hogy megbuktat és hogy hülye vagyok. Idén azzal csesztet hogy szégyent hozok(jeles tanulóként(a tesi miatt)Meghogy szar a hozzáállásom stb.....

Szóval sok minden múlik a tanáron

2022. jún. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!