Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy velem szoros kapcsolatban...

MIKLÓS18 kérdése:

Egy velem szoros kapcsolatban lévő, közeli nem rokon ismerősöm által készített, embert vagy egyéb veszélyes objektumot nem tartalmazó fotót tudományos előadásra felhasználhatok legálisan, ha nincs rajta semmilyen jogvédelem?

Figyelt kérdés
letöltöttem,és az előadásom szövegébe beletettem,(egy lakótelepen lévő kis parkocska láványfotója erkélyről!)

2015. okt. 15. 20:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Minden elkészült fotón van jogvédelem, legfeljebb nem jelzik ezt külön vízjellel, de a szerzői jogi törvény ugyanúgy védi. A készítő engedélyével használhatod fel.
2015. okt. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem-és köszönöm szépen segítségét!
2015. okt. 15. 21:50
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az első válaszoló írta, minden fotót csak a készítő engedélyével használhatsz fel. A kérdésedből látszik, hogy azt tudod, hogy ha ember volna rajta, akkor bizonyos esetekben (csak, ha kiemelt, hangsúlyos eleme a képnek) lehetne beleszólása. Amelyik épület közterületről látszik, azt lehet fotózni is, függetlenül attól, hogy "veszélyes" vagy sem.
2015. okt. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!