Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy érdemes érettségiznem...

Hogy érdemes érettségiznem szerintetek?

Figyelt kérdés

Most vagyok elsős a gimnáziumban, és mérnöki pályára szeretnék tovább menni (emelt matek tagozaton vagyok), mindenképp akarok emelt érettségizni matekból, és fizikából, viszont van egy olyan lehetőség informatikából, hogy előre hozott érettségi, és nem tudom, hogy megéri-e informatikából emeltezni...

Az infó is jól megy, és ha matek/fizika nem menne, akkor ott lenne az infó +50 pontnak.

Lehet 3 tantárgyból is emeltezni, mennyire éri meg?



2015. okt. 17. 16:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben infóból mindenképpen raknék egy előrehozott közepet, akkor még nincs nagy tétje a dolognak, tudsz csak erre figyelni, ha pedig mindenképpen ragaszkodsz az emelt szinthez, akkor 12.-ben ott a lehetőség a szintemelőre. 3 emeltnek én nem látom értelmét, leginkább mazochista dolognak tartom, elvégre maximum 2 emelt szintű érettségiből származik hasznod, na meg van sok más módja is a pluszpontok megszerzésének, tehát ha ügyeskedsz egy kicsit, 1 emelt mellett is megvan a 100 pluszpontod, és ha esetleg pontduplázáson gondolkozol, meg egyébként is, egy középszintűt érdemesebb nagyon jóra megírni, mint több emeltet közepesre.
2015. okt. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
ahan értem, infóból mindenképp előrehozottat akarok, de akkor szerintem csak közép szintűt rakok..
2015. okt. 18. 08:20
 3/5 anonim ***** válasza:
65%
bele kell **arni
2015. okt. 19. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hali, én nem tudom, de szoktak tartani ősszel is érettségit, szóval hogyha nagyon variálni akarsz, én kihasználnám azt a lehetőséget is. Szóval ha sokból akarsz emeltezni, akkor most ilyen variációra gondolok, de lehet másféle is, csak akkor az őszi érettségire már jóelőre figyelni kell, szeptemberben, hogy mikor kell jelentkezni, mert mintha szeptember eleljén kéne, habár én nem tudom; szóval a variáció, amire most én gondolok, hogy 11.-ben előrehozott közép infóból, és 12. -ben ősszel -nem tudom, van-e ilyen lehetőség, akkor pedig az emeltet megcsinálni. Mert úgy tudom, ebből is vannak szóbeli tételek, és praktikus lenne, ha nem lenne egyszerre túl sok, szóval nem májusra maradna az összes emelt.
2016. szept. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nálunk van olyan lehetőség, hogy 10 év végén is lehet érettségizni, tehát, 10 év vége: középszintű, 11 év vége: emelt.
2016. szept. 11. 12:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!