Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti egyetértenétek ezzel?...

Ti egyetértenétek ezzel? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

A nyelvtudás kapcsán szerintem az lenne a legjobb, ha az érettségi megszerzését középfokú nyelvvizsgához kötnénk. Így nem lenne gond a továbbiakban a diploma átvételével, azoknál a szakoknál, ahol egy középfokú nyelvvizsga a feltétel. Ráadásul rendszerint panaszkodnak a nyelvi képzésről, hogy milyen rossz.

Így legalább motiválva lennének a diákok a nyelvtanulásra és a tanárok is a képzésre.



2015. okt. 24. 16:30
 1/5 anonim válasza:
84%

Szerintem elég lenne B1-es nyelvvizsgához kötni az érettségit.


Ugyanis, nem minden érettségizett megy egyetemre.

Némelyik OKJ-t, vagy felsőfokú OKJ-t csinál.


B1-ről meg nem nehéz eljutni B2-re.

2015. okt. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A B1-es nyelvvizsga felesleges szerintem, mert a középfokú érettségivel egyező szint, ráadásul állásjelentkezésnél szinte semmit nem ér.
2015. okt. 24. 16:35
 3/5 anonim ***** válasza:
55%
De akkor ingyen kéne, hogy legyen a nyelvvizsga. Én ismerek olyat, akinek még azért nem lett, mert kéne hozzá 40 000 Ft.
2015. okt. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
55%
*Ja és én nem értenék azzal egyet, előbbi vagyok még.
2015. okt. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg nem a vizsgarendszer átalakítgatásával kellene b*szogatni az embereket, hanem a jelenlegiek helyett jobb tanárokat és tanítási módszereket kellene alkalmazni.


Amúgy emellett főleg kulturális okai vannak szerintem annak, hogy a legtöbb magyar képtelen idegen nyelvet megtanulni, de ezen meg még nehezebb lenne változtatni, mint az oktatáson.

2015. okt. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!