Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gépészmérnöki kezdőfizetés...

Gépészmérnöki kezdőfizetés szemben mondjuk a gépgyártástechnológiai technikussal? Valamint utóbbi munkaköre mi is pontosan?

Figyelt kérdés
Üdv! Jelenleg gépészmérnöki szakon vagyok, és már a félév kezdetekor is bajban voltam hogy egyáltalán elkezdjem-e ugyanis nagyon-nagyon szeretnék már dolgozni.(és egyáltalán nem mellékesen pénzt keresni végre). Van egy gépgyártástechnológiai technikusi bizonyítványom és egy nyelvvizsgám és azon vacillálok hogy az egyetemet ott hagyjam és keressek egy munkahelyet. Kérdésem több dologgal kapcsolatban is volna; mennyire könnyű állást találni ilyen téren, mi a különbség számszerűleg a kezdőfizetések között egyik illetve másik területen, és hát valóban megéri-e elvégezni az egyetemet,ha eddig sokan dicsérték a technikusit?(úgy, hogy cnc gépeket elég jól kezelek, az angol ugyan nem szakmai, de folyékonyan, gond nélkül megy, autocad-et soliedge-et "egyszerű-alkatrész" szinten tudom használni) Valamint amiatt is elkezdtem ezen gondolkozni mivel most itt vagyok 21 évesen, a legeslegjobb esetben is 24-25 körül leszek mire elvégzem az egyetemet, és még egy forintot sem kerestem. Szemben azzal, ha sikerülne munkát találni a jelenlegi papírokkal, akkor addigra "bőven" keresnék pénzt is és talán a feljebbjutás sem kizárható. Nagyon nagy fejtörést okoz most ez nekem, és az iskolai teljesítményemet is befolyásolja, valaki tudna segíteni érveket, és ellenérveket találni az egyetem mellett vagy ellen? Nagyon megköszönném, további szép napot mindenkinek!(továbbá, hogy a jelenlegi szakmámat tudná valaki alapszinten részletezni, hogy mi a munkaköre, miket csinálhat stb.)

2015. nov. 2. 16:28
 1/2 anonim ***** válasza:
Az én kolegáim között többen vannak, akiknek gépgyártástechnológiai technikus a végzettségük. van aki cnc gépkezelő, illetvee mérőszobán, mérőeszközöket kalibrál. Szerintem ezzel a technikussal nem igazán értessz különösebben semmihez, inkább töb mindenre van rálátásod. Szóval jó nyersanyag vagy. Az lehetsz ami akarsz. Én CNC forgácsolóként dolgozom, ha nincs jobb, akkor én ajánlom neked ezt, nem keresek rosszul, ugródeszkának jó ez :D ha ebben az irányban akarsz továbbfejlődni.
2015. nov. 9. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem tudom azóta döntöttél-e, de szerintem keress valami könnyebb munkát, lehetőleg szakmába és menj át levelezőre vagy estire. Ennek annyi előnye lesz, hogy mire végzel az egyetemmel az önéletrajzodba lesz 2-3 év szakmai tapasztalat amit a cégek nagyon szeretnek. Több mérnöki végzettséggel rendelkező tanárom is ezt csinálta, valószínűleg én is ezt fogom (gépgyártás technikusin vagyok én is) :) Persze így nyilván nehezebb lesz, ez csak egy ötlet :)
2015. nov. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!