Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van köztetek, aki KÖMAL...

Van köztetek, aki KÖMAL feladatokban jártas?

Figyelt kérdés

A lényege a következő.

Adott egy feladat.

Ja, matekról van szó.


Tehát felírok minden adatot, mindent részletesen kiszámolok, minden rész számítást és eredményt, ha kell ábrákat is készítek, 1-2 mondatos szöveges magyarázatot is írok hozzá, és természetesen a végeredményt is.

Olvashatóan, szépen.


Mondjuk az eredmény 2,579 lett. Később kiderül, hogy tökéletesen jó a végeredményem.


5 pontból én kapok 1-2-t, vagy semmit, azzal az indokkal, hogy "nem versenyszerű".


Több esetben is volt már ilyen.


A matek tanárommal nem tudtam megbeszélni, mert elhajtott (de mindenkivel ilyen)


Van erre valami protokoll, hogy egy feladatot csak így vagy úgy lehet megoldani, és csak ilyen meg olyan képlettel, eljárással?


2015. nov. 3. 15:25
 1/5 anonim ***** válasza:

nem tudom mi van manapság, de régen úgy volt, ha nyilvánvalóan látszott, hogy valaki másolta a megoldást, akkor egyszerűen nem adtak rá pontot.

De olyanról nem hallottam, hogy óvatos másolással baj lett volna, vagy hogy akármiért valakit nyilvánosan kizártak volna.


Lehet, hogy úgy nézett ki, hogy valakiről másoltad. Persze ez lehet látszat, és valaki más másolta rólad, és ügyesen csinálta, részletesebb volt, esetleg amit te félreírtál, kijavította, ilyesmi.


Nincs -nem volt- séma, hogy hogyan lehet megoldani. Sőt, régen azt is beírták, amikor valaki egyedül oldott meg valahogyan egy feladatot vagy gyakorlatot, vagy vesenyen kívülit.

2015. nov. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Próbálom a lehető legrészletesebben leírni mindent, bár, számolások előtt nem szoktam indoklást írni.

Tehát pl. "A következő rész xy képlettel kell kiszámolni, mert..."

Teljesen áttekinthető, nincs össze-vissza irkálva.

Tuti, hogy nem tudja rólam senki lemásolni, mert csak és kizárólag itthon csinálom a feladatokat, nem viszem magammal sehová.

2015. nov. 22. 19:04
 3/5 anonim ***** válasza:

Ahogy emlékszem, azért kellett indoklásokat írni; már nem kérik?

Nem arra gondoltam, hogy a beküldött tisztázaton lett volna javítás, hanem még mielőtt valaki a tisztázatot beküldte volna.

Meg kell jelölni, be kell írni a tanár nevét is; nem? Ha ze egyedül csinálod otthon, és elmondtad az ötletet a tanárodnak, ő is elejthette véletlenül is egy másik tanítványának esetleg.


De ha teljesen tiszta a lelkiismereted, szerintem írd meg a szerkesztőknek, hogy nem érted, mi a probléma, és legyenek szívesek vizsgálják meg, hogy mi miért volt.

Még plusz pontot is adhatnak érte.

2015. nov. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Még annyi; a megoldás közlésekor mit írtak? Írtak-e olyasmit, hogy pl."hiányos v. részleges megoldást adott x beküldő"? Mert ha úgy gondolták, hogy nem magyaráztál eleget, akkor tekinthetik részleges megoldásnak.


Előfordult olyan is, hogy "nem felelt meg a formai követelményeknek" -et írtak.

Szörnyű macerás volt a külalakot rendesen megcsinálni; Pirossal írni ezt, nagy betűkkel azt, stb. Meg hogy hogyan hajtogatni.A fele munka -időben- a letisztázás volt.


Tényleg kérdezd meg; hát nem vagy kiváncsi?

2015. nov. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én kb. úgy csináltam mindegyiket, mint valami dolgozatot.

Aztán később halottam mindenféle megoldást ahol is sokan nagyjából úgy írnak le egy megoldást, mintha egy 3 évesnek magyaráznák az egészet, tehát mindig, mindent, és maximálisan magyarázva.


Akkor írok a kömalosoknak.

2015. nov. 25. 15:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!