Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magyer emelt erettségin...

Magyer emelt erettségin mennyi pontot kell szereznem, hogy ne rontsam az irásbelin szerzett százalékomat?

Figyelt kérdés
Most szombaton emeltezem, 50%lett az irásbelim, azon tanakodtam vajon mennyire kell epeszutlennek lenni ahhoz, hogy sikeresen ne javitsak hanem meg rontsak a szazalekon... mert ettol tartok kicsit.. valaki akinek esetleg vannak magyar emelt szobelis tapasztalatai ? megkoszonnem, ha megnyugtatnanak. 19L

2015. nov. 3. 15:43
 1/4 A kérdező kommentje:
bar az se baj, ha javitani is tudok...:):D mondjuk nem igazan tudom megjegyezni ezt a sok sz.rt :(
2015. nov. 3. 15:48
 2/4 anonim ***** válasza:

Matekból hányas voltál? :p

Ha 50%-os lett az írásbelid, az azt jelenti, hogy a 100-ból 50 pontot szereztél meg. A szóbeli 50 pontot ér, így a maximálisan szerezhető pontszám 150 pont, aminek 50%-a 75 pont, vagyis szóbelin is legalább a pontszámok felét meg kell szerezned, hogy ne ronts.

2015. nov. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Májusban emelteztem. 40 pontot kaptam a szóbelin az 50-ből. Nagyon kedvesek, rendesek voltak. Három hölgy volt, mosolyogtam rájuk, ettől rögtön szimpi lettem nekik :))

A lényeg az, hogy mindenképpen a feladatra koncentrálj, tehát ha az a feladat, hogy XY versről beszélj, akkor ne mond el a költő összes pályaszakaszát stb.

Szerintem a szóbeli sokkal korrektebb volt az írásbelinél.

2015. nov. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja, bocsi, hogy nem a kérdésre válaszoltam, csak a leírásban kérdezted, hogy van-e valakinek tapasztalata :))
2015. nov. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!