Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudok jelentkezni...

Hogyan tudok jelentkezni főiskolára?

Figyelt kérdés

A kérdésem összetettebb. Egy főiskola hallgatója voltam, azonban túl sok egymást követő passzív félévem volt így törölték a jogviszonyom. Olvastam hogy át lehet iratkozni más iskolába ha volt minimum 2 lezárt, érvényes félévem. Ez hogyan működik? Mennyivel az előző tanulói jogviszony után lehetséges ez és hogyan számítják a pontokat? Nem tudom hogy ez hogyan működik.


A válaszokat nagyon köszönöm.



2015. nov. 5. 19:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Átjelentkezni csak aktív hallgatói jogviszonnyal lehet. Ha már törölték a jogviszonyodat, akkor "kívülálló" vagy, így átjelentkezés sem lehetséges.

Azt teheted, hogy jelentkezel a rendes eljárással, majd amikor felvettek, a lehető leggyorsabban megkeresed a to-vezetőt, illetve a szakfelelőst vagy a tanszékvezetőt, és a véleményüket kéred, hogy a már teljesített tantárgyaidat hogyan tudják elfogadni, így rövidíteni esetleg az új intézményben a tanulmányi időt. Egyébként ilyen ügyben akármikor lehet érdeklődni, hogy mire számíthatsz.

2015. nov. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ezt olvastam a A Hallgatói Követelményrendszer-ben:

"... A Fõiskolára az a hallgató vehetõ át:

a) aki fõiskolai vagy egyetemi képzésben legalább két lezárt, érvényes félévvel (vagy annak megfelelõ oktatási idõszakokkal) rendelkezik és

b) akinek hallgatói jogviszonya nem elbocsátás vagy fegyelmi úton való kizárás miatt szûnt meg, illetõleg a kötelezõ elbocsátás vagy kizárás feltételei sem állnak fenn."

A b. pont alapján úgy értelmeztem az egészet hogy akkor is át lehet jelentkezni ha már megszűnt a hallgatói jogviszonyom.


Ha valaki tud konkrétat az legyen szíves jelezze, mert a tanulmányi osztályra a volt sulimban nehezen jutok el (munka miatt).

2015. nov. 5. 19:29
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, pontatlanul fogalmaztam, bocs, most pontosítom. Tehát: nyilván akkor lehet az új helyeden hatályos a jogviszonyod, ha a régi helyről kiiratkozol (nyilván az átjelentkezési folyamat során, saját elhatározásodból). De fontosabb, hogy ebből a paragrafusból én azt olvasom ki, hogy csak akkor lehet átvételt engedélyezni, ha a kötelező elbocsátás feltételei nem állnak fenn. Tehát ha pl. egymás után három passzív féléved volt, és emiatt automatikusan elbocsátottak, akkor kötelező jelleggel bocsátottak el, így nem élhetsz az átjelentkezés lehetőségével - szerintem.
2015. nov. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Elnézek azért a volt sulimba és rákérdezek ott erre. De valószínű hogy sajnos akkor buktam a dolgot :S A méltányossági kérelem meg gondolom ilyen esetekre nem vonatkozik (ha elbocsátottak már).
2015. nov. 5. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!