Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha 12-ben megbukom, akkor...

Ha 12-ben megbukom, akkor nincs már esélyem egyetemre?

Figyelt kérdés

Nagyon beteg vagyok, így nem tudok vizsgázni bemenni a gimnáziumba, sem tanulni, mivel nyugtatókat és erős gyógyszereket szedek, amik életben tartanak.

11.-ben kitűnő voltam, de ha idén megbukok és jövőre, amikor újrajárom, akkor kitűnő leszek ismét, akkor van lehetőségem egyetemre, vagy ezt hogyan számítják?

Az orvosok ígérik, hogy jövőre rendbefogok jönni.



2015. nov. 11. 10:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Hogyne lenne.
2015. nov. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Legrosszabb esetben lehet, hogy fél vagy egy évet csúszol, de utána, ha tudod az anyagot, miért ne lenne esélyed?
2015. nov. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Mert az egyetem nyilván latja, hogy megbuktam. És nem lesz meg a pontszámom. Ez a problema. És azt nem tudhatja az egyetem, hogy én azért buktam, mert beteg voltam.

Sajnos az évhalasztást nem engedélyezi a minisztérium, pedig azt is próbáltam.

2015. nov. 11. 11:33
 4/9 anonim ***** válasza:

Az egyetemet nem érdekli, hogy te a gimiben megbuktál, utána se néznek. Csak az érdekli őket, hogy legyen meg a kellő pontszámod.


A pontszámítás egyik módja, hogy az év végi jegyek helyett csak a két felvételi tantárgy érettségi eredményét nézik, és ezt megduplázzák, tehát két erős érettségivel már teljesen jó pozícióban lehetsz.

2015. nov. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Amennyire én tudom, az év végi jegyeknek is legalább 2-esnek kell lenni, különben a felvételi pontszám automatikusan 0. De ha jövőre meglesznek a megfelelő jegyek, akkor az egyetemet tényleg nem fogja érdekelni, hogy egy év valami miatt kimaradt. Még az sem érdekelné őket, ha valami nyeremény ürügyén egy évig buliztál volna a Bahamákon.
2015. nov. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

És akkor melyik 2 évet veszik figyelembe?

Nem a bukott 12 évet és az utánna újrajárt 12 évet?

Ahogy mondjátok, akkor 0 lesz a pontom.

Gondolom akkor nem úgy számítják, hogy 11. év, majd a 12. , hiszen ott egy kimaradt bukott év, aminek szintén van érdemjegye, elégtelen...

2015. nov. 11. 23:21
 7/9 anonim ***** válasza:
A rendes 11. év végi és az újrajárt 12. év végi jegyek fognak számítani. (Illetve ha egy tárgyat mondjuk csak 10.-ig tanultál, és azt is akarod számíttatni, akkor abból a 9.-es és 10.-es év végi jegyed számít.)
2015. nov. 11. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szín kettes voltam középiskolában. Egyszer megbuktam, többször pótvizsgáztam. Persze foghatnám a tanárokra a dolgot, ami csak részigazság lenne, de eléggé hanyag voltam. Az érettségim se lett valami fényes ELSŐRE. Aztán javítóztam és most egyetemre járok. Sohasem késő megvalósítani az álmaid.
2015. nov. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a bíztató válaszokat! :-)
2015. nov. 20. 23:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!