Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kompetencia felmérés (! )?

Kompetencia felmérés (! )?

Figyelt kérdés

A fiam ma haza hozott a suliból egy cetlit, hogy (ugye lesz májusban a kmp.felm.)erre intenzív felkészítést kapjanak,munkafüzeteket KELL vásárolni, ami a negyedikeseknek ezer ft.A hatodikosoknak, és nyolcadikosoknak 2100 ft.

Aláírva vissza kell vinnie hétfőn, hogy kérjük e vagy sem....

És ha nem kérem akkor mi van?

Azt mondja a fiam (ő nyolcadikos)hogy azt mondták neki a fénymásolás még ennél is többe kerülne.

A lányom tizedikes, ő semmi ilyesmiről nem tud.


2010. márc. 19. 19:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Gondolm, azért kérdezik, hogy kéred-e, mert ha nem kéred, akkor nem kell benne részt venni. Majd kiderül, így jártatok-e jól.
2010. márc. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos jobb ha kéred. A gyerek ne érezze magát hátrányban a többiek előtt ( az osztály túlnyomó többségének meglesz a munkafüzet), másrészt meg a tanulástól ne sajnáld a pénzt. Azért kérdezik, mert van rá jogszabály.
2010. márc. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nos, mikor én kompetenciát írtam általános iskolás koromban, akkor nem kellet megvásárolni semmilyen munkafüzetet. Pár órán gyakoroltunk a tanár által lefénymásolt feladatlapokon. Kétlem, hogy sok haszna lenne a munkafüzetnek. Viszont tényleg jobb lenne, ha megvásárolnád, hogy a fiad ne érezze hátrányos helyzetben magát, mivel gondolom az osztálytársai nagyrészének lesz munkafüzete. 16 L
2010. márc. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Felháborító, hogy az iskola erre külön felkészít, ugyanis nem kéne. Az eredmény az iskolát minősíti, nem a tanulót, a tanuló meg se tudja, neki tök mindegy. De az, hogy ezért még fizetni is kelljen?! Az iskolának nincs joga pénzt kérni nem tankönyvlistás, előre be nem jelentett könyvért. Beszélj a többi szülővel, beszéljetek az iskolával. Nem értem a választási lehetőséget: ha nem veszitek meg a füzetet, akkor mi van? Akkor nem dolgozik a fiad vagy mi? Egyébként nem érhet hátrány, hiszen már elindult a felvételi eljárás, az évvégi eredmény meg úgyis mindegy. Szerintem fel is lehetne jelenteni az iskolát, mert tisztességtelenek, jogsértők.
2010. márc. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Az utolsónakmigaza van.A kompetencia mérés az iskolát minősiti tulajdon képpen.Az éves, (sok éves) munkájukat.Gondoltam felhívom az oszt.főnököt, és megkérdem, hogy mi van ha nem kérem...De hétfőre vissza kell vinni a papírt."természetesen"kérem.

Csak az a baj, hogy mint egyedülálló nagyon nehéz....Tudom ez az én problémám.

eddig egy évben sem kellett ilyen munkafüzetet venni, külön felkészülni, meg stb...

Én arra gondolok, hogy az előző évi rossz lehetet, nagyon.És ugy ezt az önkormáényzat felé nekik jelezni kell.Gondolom gubanc volt belőle....

És megint ki szív???A szülő....

Ballagás előtt, másik iskolába beíratkozás előtt, könyvásárlés előtt, nagyon f*asza.

2010. márc. 20. 11:37
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, szív a szülő, ha nem érti, hogy ez egy választási lehetőség, és nem kötelező...
2010. márc. 21. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!