Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nyelvtan versenyre valo...

Nyelvtan versenyre valo felkeszules?

Figyelt kérdés
Helyesirasi versenyre megyek jovohet csutortoken, de csak tegnap tudtam meg. Ennyi kdo alatt, hogy keszuljek fel, ha azt sem tudom nagyjabol mik lesznek? Van egy Aksdemiai helyesirasi szotaram, bar ma nagyon regi kiadas. Tudjatok az a zold es kek szegelyes. Gondoltam abban olvasgaom a j-ly s szavakat, meg van egy irodalmi szemelyekrol szolo konyvem, azokbol pedig a regi vezetekneveket fogom atnezni. Meg mit tehetek?

2015. nov. 18. 22:31
 1/6 BringaManó ***** válasza:

remélhetőleg nem mondok nagyon újat:

- saját tanár megkérdezése,

- korábbi évek versenyfeladatainak átnézése (hogy legalább kb. milyen jellegű dolgokra számíthatsz),

- a szabályzat többi részét is átfuthatod, hátha találsz benne meglepő újdonságokat...

2015. nov. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
a tanárt nem tudom megkérdezni mert több helyen tanít és ma volt nálunk utoljára, jövőhéten meg nem lesz
2015. nov. 19. 17:59
 3/6 anonim ***** válasza:
Vigyázz pl. a vesszők helyes kitevésére, és a "jövő héten"-t írd két szóba, ha lehet.
2015. nov. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 BringaManó ***** válasza:

Amúgy érdekel is ez a téma?, jó vagy helyesírásból? Vagy csak úgy "kisorsoltak" a versenyre?

(Sajnos fogalmam sincs, miket kérdeznek egy 7.-es helyesírási versenyen, de szerintem érdemes lenne képbe kerülni, hogy általában miket szoktak ott kérdezni...)

De ha esetleg nem izgat különösebben ez a téma, akkor szerintem valami olyannal foglalkozz, ami érdekel, amiben örömödet leled. Egy hét alatt úgysem történnek már "csodák"...

2015. nov. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szeretnek menni, az sztalybol en es egy masik lany jar mindig minden verenyre.
2015. nov. 23. 09:37
 6/6 anonim ***** válasza:

Talán tudok segíteni azzal is, ha a szövegedet kijavítom:


Nyelvtanversenyre [egybeírandó] valo felkeszules?


Helyesirasi versenyre megyek jovo het [különírandó] csutortoken, de csak tegnap tudtam meg. Ennyi ido alatt [csak vessző nélkül helyes] hogy keszuljek fel, ha azt sem tudom, [ide vessző kell] nagyjabol mik lesznek? Van egy akademiai [kis a-val írandó] helyesirasi szotaram, bar mar nagyon regi kiadas. Tudjatok, [ide vessző kell] az a zold es kek szegelyes. Gondoltam, [ide vessző kell] abban olvasgaom a j-ly-os [a toldalékot itt kötőjellel és kötőhanggal kapcsoljuk] szavakat, meg van egy irodalmi szemelyekrol szolo konyvem, azokbol pedig a regi vezetekneveket fogom atnezni. Meg mit tehetek?

2015. nov. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!