Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha valamit tanítanak, amit...

Ha valamit tanítanak, amit soha sem fogok alkalmazni, akkor miért kell azt 3 éven keresztül tanulnom?

Figyelt kérdés
Nem lehetne egyszerűen csak egy tanéven belül megtanítani és kész? Ráadásul a tanár annyira rá van állva erre, mintha ezt kéne csinálnom egész életemben.

#tanulás #fölösleges tantárgy
2015. nov. 22. 22:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, ez minenkinek megfordul a fejében, amikor gimis. Nyugodj meg, ezt te, most nem tudod megávltoztatni. Sajnos válasz sincs a kérdésedre. Pedig nagyjából igazad van.

Hozd a hármas szintet minimum, és feküdj rá arra, aminek értelme van számodra.

2015. nov. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az élet is ilyen.

Sokszor lesz olyan, hogy ezt is meg kell tanulni, meg azt is és nem kell soha.

Csak felkészít az életre, hogy szívás lesz. S ne add fel.

AMúgy ha 1x megtanulod, akkor 3 éven keresztül már nem kell többet hiszen már tudod. Közelítsd meg ilyen szemszögből.

2015. nov. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ez gyors volt. :D

Igen, három éven keresztül tanultam, de nem igazán foglalkoztak velem, velünk.

És köszönöm a válaszokat.

2015. nov. 22. 22:44
 4/10 anonim ***** válasza:
39%
Ne hallgass a belenyugvó válaszokra, a közoktatási rendszerünk 150 éves. A prezi magyar alapítója már elkezdett egy igen reményszerű változtatást kicsiben még csak, amely a közoktatási rendszer megreformálásra irányul. Remélhetőleg a gyerekeink már az általa kifejlesztett új közoktatási rendszerben fognak tanulni.
2015. nov. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Kitartás! Gondolj bele, hogy mi vén felnöttek, akik 25 éve voltunk 20 évesek, még 12 évig unatkoztunk az oroszórákon, amiröl màr akkor rég lehetett tudni hogy semmire nem lesz jó. De legalàbb angolul sem tanulhattunk amit most jól megszívunk

Én spec irigyellek hogy csak hàrom éved megy pocsékba

2015. nov. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

5:

Pont hogy rossz példa. Ma igencsak hasznos lenne tudni oroszul, természetesen az angol mellett. Az angol és a német után a 3. leghasznosabb idegen nyelv itthon. Pl. a gyógyszeriparban nagyon hasznos, mert még mindig az egyik legfontosabb piaca a hazai gyógyszeriparnak az orosz. Aztán másik, hogy a szláv nyelvek nagyon hasonlítanak egymásra, és 5 szláv országgal vagyunk határosak, ezeket a nyelveket könnyű megtanulnia annak, aki tud oroszul, ráadásul az oroszt is nagyjából megértik.


Kérdező:

Én is nagyon utáltam, hogy a tananyag nagyobb részét sosem fogom használni, még egyetemen is a legtöbb tárgy igen. Pedig engem nagyon sok terület érdekel, pl. a történelem és az irodalom is, annak ellenére, hogy műszaki pályán vagyok, de amit és ahogyan tanítanak ezen tárgyakból, azzal csak megutáltatják ezem tárgyakat is, így a többség műveletlenebb lesz, mint ha kevesebb lenne, de jobban.


Én nem törődök bele, de sajnos tűl kell élned. Fordíts rá annyi időt, ami épp elég...

2015. nov. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősöm anyanyelvi szinten beszél oroszul és hévízen kívül sehol máshol nem tudta még hasznosítani.
2015. nov. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#7 akkor az ismerősöd valamit nagyon rosszul csinál. A nővérem csak felsőfokon tud oroszul, de kapkodnak érte a munkahelyek. (Hozzáteszem azért, hogy angolul is felsőfokon beszél, néetül középfokon, de ez szinte minden 2. emberre igaz.)

Pénzügyi területen dolgozik.

2015. nov. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az ismerősöm még csak 19-20 éves, de anyanyelvi szintű orosz beszél még németül és angolul, mondtam neki, hogy felesleges volt elkezdenie az egyetemet is. A 3 nyelvvel is simán el lehet lavírozni jó fizetésért.
2015. nov. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2015. nov. 24. 09:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!